Kripto piyasasında yaşanan son dalgalanma, BTC DOM oranlarının durumu ile birlikte gündeme gelen BTC-ETH ikilemine Wall Street’in önemli bankalarından Goldman Sachs da katıldı.

Goldman Sachs tarafından son olarak yayımlanan, Global Macro Research, raporunda Ethereum için oldukça övgü dolu sözlerle bahsedildi.

Raporda şu ayrıntılar dikkat çekiyor:

Değer deposunu belirlemede gerçek kullanımların önemi göz önüne alındığında, Ether’in baskın bir değer deposu olarak Bitcoin’i geçme şansı yüksek. Ethereum ekosistemi, akıllı sözleşmeleri destekler ve platformunda yeni uygulamalar oluşturma imkanı sunar. Merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarının çoğu, Ethereum ağında oluşturulmaktadır ve NFT’lerin çoğunluğu Ether kullanılarak satın alınmaktadır. Ethereum’da Bitcoin’e göre daha fazla işlem yapılması, hakimiyetini ortaya koyuyor.

Bankacılık devi, Ethereum’un DeFi ve NFT’leri barındırarak, uygulanabilir kripto teknolojisinde ilk hamle avantajına sahip olduğunu belirtti. Ayrıca raporda, Ethereum’un, token kullanılarak paraya dönüştürülebilen bilgilerin güvenli ve özel depolanması için doğru platform olduğunu da dile getiriliyor.

Bu nedenle, Ethereum’da dijital bir profil oluşturmak, kullanıcıların tıbbi geçmiş, mal varlığı, IP hakları ve çok daha fazla kişisel verileri depolamasına yardımcı olabilir. Goldman, Ethereum platformundan “Bilgi Amazonu” olarak bahsediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz