Hindistan’ın satış açısından en büyük e-ticaret şirketi Flipkart, Bitcoin ödemelerini kabul edeceğini söyledi. Bir çok kişi bunun 1 Nisan şakası olduğunu sandı.

Bugün Hindistan Standart Saati ile 23:30’da Twitter’da yaptığı duyuruda Flipkart, Bitcoin’i çevrimiçi pazarı için bir ödeme sistemi olarak kabul edeceğini söyledi. Bununla birlikte, birçok kullanıcı, zamanlama göz önüne alındığında e-ticaret şirketinin görünüşte kripto yanlısı duruşunu kabul etmeyi reddetti. Yayınlandığı sırada Hindistan’da zaten 1 Nisan Şakalar Günüydü.

Merkezi Bangalore’da bulunan Flipkart, Temmuz ayı itibariyle 200 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğunu iddia etti, bu da platformdaki kripto ödemelerinin Hint pazarı için yükseliş gösterebileceği anlamına geliyor. Bununla birlikte, Hindistan hükümetinin ülkedeki özel kripto para birimleri için olası bir yasak getirdiğine dair haberler dolaşıyor. Birçok Flipkart kullanıcısı, şirketin iddialarının doğruluğundan şüphe duyuyordu.

Twitter kullanıcısı Shrikar Parashar,” Flipkart gibi büyük bir şirket, buradaki düzenlemelerdeki belirsizlikler göz önüne alındığında böyle bir risk almayacaktır ” dedi.

Birçok Kripto Twitter kullanıcısı, duyurunun bir 1 Nisan şakası olduğuna inanmalarına rağmen, mesajın hala bitcoin farkındalığı için iyi bir yükseliş göstergesi olduğunu söyledi.”Diğerleri, Flipkart’ın bitcoin ödemelerinde sona ermemesi durumunda, iddia edilen şakanın kullanıcıları uzaklaştırabileceğini öne sürdü.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz