Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Japon Yetkiliden Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında AB ve ABD’ye Çağrı

Japon Yetkiliden Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında AB ve ABD’ye Çağrı

0
Japon Yetkiliden Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında AB ve ABD’ye Çağrı

Japonya regülatör kurumlarından Finansal Hizmetler Ajansı, kripto para sektörünün geleneksel finansla aynı düzeyde kontrole ve düzenlemeye ihtiyacı olduğunu savundu.

Bloomberg tarafından sunulan habere göre Japonya Finansal Hizmetler Ajansı Yönetim Bürosu Genel Müdür Yardımcısı Mamoru Yanase, kripto paralar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Kripto paralar konusunda etkili ve yapıcı bir düzenleme çağırısında bulunan Yanase, sektörün ciddiye alınması gerektiğini savundu.

Kripto endüstrisinin finansal kurumlar ve bankalarla aynı seviyede düzenlemeye ihtiyaç duyduğunu vurgulayan yetkili, ABD ve AB‘deki düzenleyicileri aynı hassasiyeti göstermeye davet etti. Çağrısını ABD ve AB özelinde sınırlı tutmayan Yanase, global çaptaki tüm ülkelerin yerelde faaliyet gösteren borsalardan tüketici koruma önlemlerine dair “kesin bilgiler talep etmeleri” gerektiğini sözlerine ekledi.

Etkili bir düzenleme uygulamak istiyorsanız, geleneksel kurumlar için uyguladığınız düzenlemelerin aynısını uygulamalısınız.

FTX konusuna da değinen Yanase, FTX Japonya’nın para çekme işlemlerine şubat ayı itibariyle devam etmesini beklediğini vurguladı. “FTX Japonya ile yakın iletişim halindeyiz” ifadelerini kullanan Yanese, müşterilerin mağdur olmaması için gerekli gayreti gösterdiklerini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz