Yatırım bankacılığı devi JPMorgan kripto para endüstrisi operasyonlarına hızla devam ediyor. JPMorgan, yüksek gelirli yatırımcılar bölümünde yer alan müşterileri için Bitcoin fonu kurmayı planlıyor. Bu adımla birlikte JPMorgan, kripto paraları bir varlık sınıfı olarak benimseyen son dev banka olarak kayıtlara geçti.

Medyaya yansıyan son haberlere göre JPMorgan Bitcoin fonunun yıl sonunda hizmete sunulacağı bildirildi. Dev bankanın CEO’su Jamie Dimon 2017 yılında Bitcoin karşıtı söylemleriyle gündem olmuştu. Dimon’ın, Bitcoin alım satımı yapan birkaç şirket personelini kovmakla tehdit ettiği medyaya yansımıştı. Ancak Dimon, daha önce birçok milyarder ismin u dönüşüne benzer bir şekilde fikrinden vazgeçti.

JPMorgan’ın son hamlesi Bitcoin fonu olsa da şirket yatırım, bankacılık ve varlık yönetimi bölümlerinde kripto para ve Blockchain kartını oldukça iyi oynadı. JPMorgan analistleri bu hizmetle birlikte banka müşterilerine özel Bitcoin fiyatı ve beklentileri adı altında düzenli olarak rapor sunacak.

Ek olarak geçtiğimiz ay yayınlanan CNBC raporuna göre bir diğer dev Morgan Stanley, multi milyarder müşterilerine Bitcoin fonu hizmetini sunan ilk ABD şirketi olmuştu.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bu gelişmelerin akabinde rotayı yukarı kırdı. BTC haftaya yükselişle başlarken gün içerisinde %10’un üzerinde bir yükseliş kaydederek 54.400 dolar seviyesine ulaştı. Son derece kritik bir dönemden geçen BTC, 48.000 dolarlık kilit destek seviyesine gerilemesinin ardından toparlanma sinyalleri veriyor. Lider kripto para, 54.000 dolar seviyesinde güçlü bir destek hattı kurabilirse yükseliş senaryoları gündeme gelebilir. Öte yandan olası bir satış baskısında BTC 50.000 dolar seviyesinin altına sarkabilir. Kripto para piyasasının amiral gemisi haberimizin hazırlandığı sırada 54.300 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz