Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Kayıp Bitcoin milyoneri, Ozark Gölü’nde ölü bulundu

Kayıp Bitcoin milyoneri, Ozark Gölü’nde ölü bulundu

0
Kayıp Bitcoin milyoneri, Ozark Gölü’nde ölü bulundu

Bir kripto milyoneri daha gizemli bir şekilde hayatını kaybetti. Son olarak, Missouri’deki Mercy Hastanesi’nde işe gelmemesi üzerine 21 Mayıs’ta kayıp olduğu olduğu bildirilen acil servis doktoru ve kripto para girişimcisi John Forsyth’ın ölüm haberi geldi.

Şerif departmanından bir sözcü, “Forsyth, suda ateşli silah yarası gibi görünen bir yarayla ölmüş halde bulundu.” dedi. Benton County dedektifleri, Barry County Şerif Ofisi, Cassville Polis Departmanı ve Missouri Eyalet Polisi ile birlikte bu ölüm soruşturması üzerinde çalışıldığını söyleyen sözcü, “Soruşturma halen aktif bir biçimde sürdürülüyor ve şu anda daha fazla bilgi verilmeyecektir.” ifadelerini kullandı.

Forsyth’un son anlaşılan iletişimi, nişanlısına erken sabah saatlerinde gönderdiği bir metin mesajıydı. Kardeşinin ifadesine göre nişanlısına, ‘Hey, vardiyam bitti’ ve ‘Birazdan görüşürüz’ gibi mesajlar atmıştı. Arabası, yakındaki bir gölde kilidi açık bir şekilde bulundu. İçinde cep telefonu, iş çantası, cüzdan ve pasaportu vardı. Kolluk kuvvetlerinin köpekler ve insansız hava araçları kullanarak yürüttüğü kapsamlı arama çalışmalarına rağmen Forsyth’tan yedi günü aşan bir süre boyunca haber alınamadı. Haberlere göre, yetkililer salı akşamı Forsyth’ın ailesine doktorun öldüğünü tespit ettiklerini bildirdi.

Kardeşi ve iş ortağı Richard Forsyt, “Gözbebekleri yuvalarından dışarı çıksa bile vardiyasını kaçırmazdı. İş yerine gelmemesi, tehlikede olduğunun bir işaretiydi” dedi.

Richard, güvenlik kayıtlarında Forsyth’in arabasının kısa bir süre sonra Cassville’deki bir su parkının otoparkına girdiğini ve bundan birkaç dakika sonra da beyaz bir cipin yanına yanaştığını söyledi.

Richard, polisin kendisine “Birkaç dakika sonra ayrılıyor ve John, bundan belki 10 ila 15 dakika sonra etrafta yürürken görülüyor” dediğini söyledi.

Forsyth’in oğlu gazetecilere yaptığı açıklamada babasının on yılı aşkın bir süredir kripto ile ilgilendiğini söyledi. Kaybolmadan önce Forsyth’in doktorluk ve kripto şirketiyle “fazlasıyla meşgul” olduğunu söyledi.

Doktor ve kardeşi Richard’ın Onfocoin’i oluşturduğu bildirildi. Forbes, Forsyth’tan Bitcoin‘den servet kazanan bir Bitcoin milyoneri olarak bahsetti.

Forsyth’in erkek kardeşi, “Kaybolmadan önce çarşamba günü akşam yemeği yedik ve üç saat boyunca oturup konuştuk. Ona bunun onu uzun zamandır gördüğüm en mutlu an olduğunu söyledim. 11 Mayıs’ta boşanma davası sonuçlandı ve inanıyorum ki bu olay ona gelecek için yeni bir heyecan vermişti.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz