Kolombiya’nın en büyük bankası olan Bancolombia, müşterilerine Bitcoin ticareti sunmaya hazırlandıklarını açıkladı. Müşterileri sayesinde varlık fonları oluşturmuş olan bankanın Bitcoin ve kripto paralara girişi Bitcoin’in değerine değer katacak gibi duruyor.

Gemini borsası ile ortaklık anlaşması imzalayan Bancolombia, müşterilerine ilerleyen günlerde sorunsuz bir şekilde Bitcoin ticareti yapma olanağı verecek. Bankalardan Bitcoin ticareti yapmanın çok daha güvenilir olduğunu düşünen yatırım fonları, bu anlaşmaların Bitcoin’in değerine değer katmasında çok yararlı olduğunu söylüyor.

14 Aralık tarihinde müşterilere açılacak olan Bitcoin ticaret özelliği, bir çok Kolombiyalı yatırımcı tarafından bekleniyor. Gemini’nin strateji ve kurumsal gelişim müdürü Cynthia del Pozo García, konuyla ilgili şu sözleri kullandı:

“ORTAKLIK AYNI ZAMANDA GEMİNİ’NİN LATİN AMERİKA’DAKİ VARLIĞININ STRATEJİK GENİŞLEMESİNE YÖNELİK ÖNEMLİ BİR ADIM OLACAK”

Gemini borsasının yaptığı Bancolombia anlaşması, Latin Amerika’da bu borsanın büyümesine de yardımcı olacak.

Kolombiya hükümeti ise bu olayları desteklemeye devam ediyor. Kripto paraların gelecek olduğunu düşünen hükümet. Superintendencia Financiera de Colombia (SFC) aracılığıyla Bitcoin ticareti için pilot program başlattı.

Hükümetin bu adımlarının ardından Gemini’nin strateji ve kurumsal gelişim müdürü Cynthia del Pozo García, yeniden şu açıklamalarda bulundu:

“KRİPTO DOĞASI GEREĞİ MERKEZİYETSİZ BİR YAPIDA BULUNUYOR. KRİPTO PARA ERİŞİMİNİ DÜNYA ÇAPINDAKİ HER BİREYE GENİŞLETMEYE KARARLIYIZ”

Kripto paraların doğası gereği merkeziyetsiz olduğunu söyleyen García, dünyada ki her bireyin kripto paralara ulaşmasını çok istediklerini ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz