Ana Sayfa Kripto Para Ve Blockchain Haberleri Kripto Lending Platformu CEO’sundan Bitcoin Yorumu: Ödeme Aracı Olarak Kullanılmaya Uygun Değil!

Kripto Lending Platformu CEO’sundan Bitcoin Yorumu: Ödeme Aracı Olarak Kullanılmaya Uygun Değil!

0
Kripto Lending Platformu CEO’sundan Bitcoin Yorumu: Ödeme Aracı Olarak Kullanılmaya Uygun Değil!

Kripto Lending platformu Celsius’un CEO’su Alex Mashinsky, Bitcoin’in bir değer deposu olduğunu ve bir ödeme aracı işlevi görmekten uzak olduğunu dile getirdi.

Yakın tarihli bir röportajında Alex Mashinsky, Bitcoin‘in olağanüstü bir değer deposu olduğunu ancak dolar gibi bir ödeme aracı olmaktan son derece uzak olduğunu ifade etti. Lider kripto varlığın bir ödeme aracı olmadığını dile getiren Mashinsky, geçmişte Bitcoin ile işlem yapan kişilerin genellikle pişmanlık duyduklarını da sözlerine ekledi.

Mashinsky, konuya ilişkin bir varsayımda bulundu: “Elon Musk’un size iki ya da üç Bitcoin karşılığında bir Tesla verdiği anlaşmasını kabul ederseniz, açıkçası o Tesla’yı kullanmaktan nefret edersiniz çünkü bir anda geri döner ve o üç Bitcoin’i alır ve aynı süre içinde değer kaybeden Tesla’yı geri verirsiniz.”

Mashinsky, Son 10 Yılda BTC İle Ödeme Yapanların Genellikle Pişman Olduğunu Söyledi

Bitcoin‘deki kaydettiği değer artışları bağlamında geçmişte bu işlemleri yapan kişilerin pişmanlık duyduğunun altını çizen Celsius CEO’su, ödemelerde ABD Dolarının tercih edilmesi gerektiğini ifade etti:

“Son 10 yılda Bitcoin ile satın aldığınız her şeyi, BTC‘lerinizi geri alarak ABD Dolar olarak ödemeyi tercih edersiniz. Gerçekten de işin püf noktası bu. Bitcoin, bir ödeme aracı işlevi görmeye uygun değil.”

Celsius CEO’sunun, geçmişte Bitcoin ile ödeme yapanların genellikle pişmanlık duyduklarını söylemesi ile birlikte akıllara 10.000 adet Bitcoin ile satın alınan pizzalar geldi. 2010’da Bitcoin ile pizza satın almak isteyen bir ABD vatandaşı, o dönem 41 dolara denk gelen 10.000 adet Bitcoin ile iki büyük boy pizza satın aldı. Bitcoin’in mevcut 48.000 dolar fiyat seviyesi ile de iki büyük boy pizza için ödenen tutar, ABD Doları cinsinden 480 milyon doları buldu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz