Kripto Paralar New York’ta Okullarda Ders Olarak Okutulabilir!

0
13

Kripto para sektörü Çin yasakları ile sarsılırken ABD’nin bunları tepeden tırnağa kabul etmeye hazırlanması ile tam anlamıyla olumlu bir döneme başladı.

Lider kripto para birimi Bitcoin için ETF’e onay verilmesinden sonra birbiri ardına gelen açıklamalar aslında ABD’nin genel olarak kripto paralara yönelik bakış açısının değiştiğini gösteriyor. Şimdi de yeni seçilen New York Belediye Başkanı, bunun ne kadar doğru bir tahmin olduğunu ortaya koydu.

Eric Adams, hafta sonu gerçekleştirdiği röportajında kripto para birimlerinin çocuklar tarafından öğrenilmesi gereken varlıklar olduğunu vurguladı.

New York içerisindeki okullarda kripto para dersleri verilmesi gerektiğini belirten Adams, bunun aslında teknoloji dersi olacağını ifade etti.

Gençler arasındaki kripto para farkındalığını arttırmak istediğini belirten yeni başkan, aynı zamanda dükkan sahiplerinin Bitcoin kabul etmesi için de çalışmalara başladıklarını ifade etti.

Şehrin böyle bir girişimde bulunacağını ancak acele etmeyeceklerini ve kimsenin mağdur olmayacağını vurgulayan Adams, her şeyi düzgün yapacaklarının altını çizdi.

Adams, ilk üç maaşını direkt olarak Bitcoin ile alacağını belirterek de aslında lider kripto para birimine ne kadar güvendiğini ortaya koymuştu.

Belediye başkanları arasında bu akımı asıl başlatan ise kesinlikle Miami’nin önde gelen ismi Francis Suarez oldu. Suarez, ilk maaşını da Bitcoin ile alacağını açıklamış ve Miami Coin isimli kripto para birimini piyasaya sürmüştü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz