Kurumsal Şirketler, Bitcoin’e (BTC) Hücum Ediyor Olabilir!

0
28

Bitcoin son günlerde değer kaybetmeye devam ediyor. Altcoin yatırımcılarını büyük zarara sokan BTC, kritik seviyelerde yer almakta.

Bitcoin‘de düşüş yaşanırken, kurumsal yatırımcılar lider kripto parayı depoladığı veriler ile kanıtlanmış durumda.

Bitcoin her ne kadar günden güne daha çok değer kaybediyor olsa da, borsalardan büyük BTC çıkışları olmaya devam ediyor.

Türk kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir isim olan Burak Tamaç, bu konuyla ilgili Twitter hesabı üzerinden bir paylaşımda bulundu.

Yaptığı paylaşımda 30.000 adet BTC‘nin Coinbase borsasından çıktığını aktaran başarılı analist, verilerin teyit edilmesi için beklenmesi gerektiğini aktarmakta.

Kurumsal yatırımcıların Joe Biden‘ın kararnamesi ardından yavaş yavaş BTC topluyor olabileceğini söyleyen Tamaç, geçtiğimiz günlerde de bugün yaşanan harekete benzer bir hareketin yaşandığını aktarmakta.

  1. defa böyle bir çıkışın olmasının çok önemli olduğunu söyleyen Tamaç, konuyla ilgili ilerleyen günlerde yeni verileri de aktaracağını söylemekte.

Geçtiğimiz günlerde CoinShares‘in paylaştığı verileri de analiz eden Burak Tamaç, fonlardan çıkış olduğunu doğruluyor.

Bu 2 veri birleşince ise kurumsal yatırımcıların Bitcoin‘i depoladığı kanıtlanmış gibi gözükmekte.

İlerleyen süreçte Joe Biden’ın kararnamesi sayesinde Bitcoin‘de çok daha büyük kurumsal yatırımlar göreceğimiz düşünülüyor.

Kurumsal yatırımlar ile birlikte yükselişe geçmesi beklenen Bitcoin ve kripto paralar, ilerleyen günlerde çok daha volatil hareketler sergileyebilir.

Haberimizin yazıldığı esnada 40.000 dolar seviyelerinden işlem gören BTC, bugün özelinde %3’e yakın bir düşüş yaşamış durumda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz