Ana Sayfa Kripto Para Ve Blockchain Haberleri Kuzey Koreli Hackerlar, ABD Baskısı Sonrası Kripto Para Projesini Hedefledi!

Kuzey Koreli Hackerlar, ABD Baskısı Sonrası Kripto Para Projesini Hedefledi!

0
Kuzey Koreli Hackerlar, ABD Baskısı Sonrası Kripto Para Projesini Hedefledi!

Kuzey Koreli hacker grubu Lazarus, gelen baskıların etkisiyle yeni bir Ethereum (ETH) mikserine geçiş yapmış olabilir. Blokzinciri güvenlik firması Chainalysis’in güncel raporuna göre, Lazarus’un Ethereum mikseri Sinbad üzerindeki yaptırımlarından sonra YoMix’e geçmiş olabileceği belirtiliyor. Ethereum mikseri, hackerların çaldıkları kripto paraların takibini zorlaştırmak için kullandıkları platformlar olarak biliniyor. Lazarus şimdiye kadar gerçekleştirdiği Harmony, Coincheck, Atomic Wallet saldırılarının ardından varlıkların izini kaybettirmek için sürekli olarak Sinbad’ı kullanmıştı. Ancak ABD, Hollanda ve Finlandiya geçtiğimiz yıl kasım ayında Sinbad.io isimli web sitesine el koyduğunu duyurmuştu. Bu engellemenin ardından YoMix özelindeki hacim artışı dikkatlerden kaçmadı. Chainalysis, 2023 yılı boyunca YoMix’e fon girişinin beş kat arttığını söyledi ve yaklaşık üçte birinin kripto para hack vakalarıyla ilişkili cüzdanlardan geldiğini ekledi. Raporda, kara para aklama operasyonlarının büyük çoğunluğunun hala merkezi borsalar aracılığıyla gerçekleştiğine de değinildi. Geçtiğimiz yıl Birleşmiş Milletler (BM) tarafından yayınlanan bir rapor, Kuzey Kore merkezli hacker gruplarının 2022 yılında rekor seviyede kripto para çaldığını ortaya koymuştu.

– Lazarus, gelen baskılar sonucu Ethereum mikseri Sinbad yerine YoMix’e geçiş yapmış olabilir.
– Sinbad’ın engellenmesiyle YoMix özelinde hacim artışı dikkat çekti.
– Chainalysis’e göre, 2023 yılında YoMix’e fon girişi beş kat arttı ve bunun üçte biri kripto para hack vakalarıyla ilişkili cüzdanlardan geldi.
– Kripto para mikserlerinin suçlular tarafından giderek daha az kullanıldığına dair veriler var.
– BM’nin yayınladığı rapora göre, Kuzey Kore merkezli hacker grupları 2022’de rekor seviyede kripto para çalıp.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz