Ana Sayfa Kripto Para Ve Blockchain Haberleri Mart Ayında Kripto Para Projelerine 1,2 Milyar Dolarlık Yatırım: Öne Çıkanlar!

Mart Ayında Kripto Para Projelerine 1,2 Milyar Dolarlık Yatırım: Öne Çıkanlar!

0
Mart Ayında Kripto Para Projelerine 1,2 Milyar Dolarlık Yatırım: Öne Çıkanlar!

Kripto para risk sermayesi yatırımları Mart 2024’te önemli ölçüde artmıştır ve bazı projeler dikkat çekici yatırımlar almıştır.

– Mart 2024 VC Raporu’na göre kripto para risk sermayesi yatırımları önemli ölçüde artmıştır. Finansman turu sayısı bir önceki aya göre %24,1 ve bir önceki yıla göre %71,4 artış göstermiştir. Toplam finansman tutarı ise %52,6 artarak 1,16 milyar dolara yükselmiştir.

– Sektörlere göre yatırımlarda DeFi %10’luk pay ile önde gelirken, NFT-GameFi %13,3’lük payıyla onu takip etmiştir. CeFi ise %2,8’lik daha küçük bir pay almıştır.

– Proje bazında en dikkat çekici projeler arasında Optimism, Zama ve Berachain öne çıkmıştır.

– Önemli finansman turları arasında Optimism Foundation’ın 89 milyon dolarlık token satışı, Zama’nın 73 milyon dolarlık Seri A finansmanı ve Berachain’in 69 milyon doların üzerinde token satışı ve 1,5 milyar dolarlık değerlemeye ulaşması bulunmaktadır.

– Ayrıca, Web3 altyapısı, Layer 2 çözümleri ve merkeziyetsiz finans protokolleri alanında faaliyet gösteren birçok şirket de önemli fonlar toplamıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz