Milyarder Fon Yöneticisinden Bitcoin (BTC) Yorumu!

0
8

ABD’nin en çok tanınan fon yöneticilerinden Paul Tudor Jones, ülkesinde katıldığı bir televizyon programında Bitcoin’e dair bazı çıkarımlarda bulundu. Jones’un BTC yorumları kripto topluluğunda yankı uyandırdı.

CNBC’nin Squawk Box adlı televizyon programında konuşan ünlü milyarder, Bitcoin’in ülkedeki finans düzenlemelerine tamamen ters çalıştığını belirtti. Tudor’a göre bu durum kriptonun benimsenmesine darbe vuruyor.

Söyleşi esnasında daha önce yaptığı enflasyon yorumlarını da güncelleyen Jones, enflasyon hızındaki gerileme sonucunda BTC fiyatı için daha az yükseliş senaryosunun oluştuğunu vurguladı. Fon yöneticisine göre Bitcoin; enflasyonist baskılar karşısında yatırımcı için önemli bir korunma aracı. Ancak günümüzde enflasyon aşağı yönde hareket ediyor.

Yani bu görüşe göre mevcut durumda Bitcoin, bir enflasyon korunma aracı olarak tercih edilmeyecek. Çünkü enflasyonist ortam yavaş yavaş ortadan kalkıyor.

Lider kripto para birimi önceki hafta maruz kaldığı satış baskısının ardından Mayıs’ın ikinci yarısında pozitif başladı.

Geçtiğimiz Cuma günü 25.600$’a kadar iğne atan BTC haftanın ilk gününde %1,80 değer kazandı. Kripto analistleri, ABD kaynaklı bankacılık ve regülasyon riskleri sona erdiği takdirde kalıcı bir yükseliş hareketi bekliyor.

$BTC an itibariyle 27.400$ seviyesinde alıcı buluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz