Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Nasdaq’ta İşlem Gören Bitcoin Madencisi, 240 Milyon Dolarlık Satın Alma Planını Açıkladı!

Nasdaq’ta İşlem Gören Bitcoin Madencisi, 240 Milyon Dolarlık Satın Alma Planını Açıkladı!

0
Nasdaq’ta İşlem Gören Bitcoin Madencisi, 240 Milyon Dolarlık Satın Alma Planını Açıkladı!

Bitfarms, Bitcoin (BTC) madenciliği için yaklaşan yarılanma öncesinde büyük bir adım atmaya hazırlanıyor. Şirket, 240 milyon dolarlık yatırımla hash oranını üç kat artırmayı planladığını duyurdu. Bu hamleyle yarılanma sonrası zorluk seviyesindeki düşük ödül oranlarına daha iyi adapte olmayı hedefliyor.

Bitfarms’ın finans müdürü Jeffrey Lucas, 88 bin cihazın alınacağını ve bu sayede şirketin kapasitesini arttırarak karlılığını yükselteceğini belirtti. Daha önce de Bitmain’in çeşitli cihazlarını satın alan şirket, şimdi yeni bir siparişle büyük bir adım atmayı planlıyor.

Lucas, yapılan yatırımın önemini şu sözlerle vurguladı: “Bu dönüşümsel filo yükseltmesi, Bitcoin yarılanmasının ortasında Bitfarms’ın ölçeğini ve karlılığını artırıyor. Hash oranını üç katına çıkaran, işletim kapasitesini artıran ve filo verimliliğini yükselten bu yatırım, oyunun kurallarını değiştirecek önemli bir adımdır.”

Bitfarms’ın elinde halihazırda 66 milyon dolar nakit ve 806 BTC bulunuyor. Şirketin bu yatırımla birlikte büyüme potansiyeli artarken, Bitcoin madenciliği sektöründe güçlü bir konuma ulaşması hedefleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz