Nasdaq listesinde yer alan Kanadalı dijital ödeme şirketi Mogo, kripto para stratejisinin bir parçası olarak token başına ortalama 2.780 dolar fiyatla ek 146 Ethereum (ETH) satın aldı.

Şirket dün yayımlanan bir basın bülteninde “Mogo’nun Ethereum yatırımı, yönetimin şirketin blok zinciri ve fintech ekosistemine bilanço üzerindeki yatırımını artırma planlarıyla tutarlıdır.” dedi.

Duyuruya göre, Mogo’nun en son Ethereum satın alımı toplamda 405.000 doların biraz üzerindeydi. Bununla birlikte, bugün erken saatlerde ETH’nin fiyatı 3.500 doların üzerine çıktığında, Mogo şimdiden iyi bir kâr elde etti. Ethereum’un şu anki 3.328 dolarlık fiyatıyla, Mogo’nun yatırımı onu şimdiden 80.000 doların üzerinde, %20’lik bir kâr getirdi.

Geçen Aralık ayında firma, Bitcoin’e (BTC) 1,5 milyon dolara kadar yatırım yapmayı planladığını duyurmuştu. Bugünkü basın bültenine göre, bu girişim kısmen gerçekleştirildi ve Mogo, ortalama 33.083 $’dan 18 BTC satın aldı. Bugüne kadarki satın alımlarının kaâlı olduğu kanıtlandı; Bitcoin bugün 55.000 $’dan işlem görürken, 595.000 $’ ık yatırımı şu anda 1 milyon $’dan fazla değerde.

Mogo Başkanı ve CFO’su Greg Feller, “Ether’e yapılan bu ilk yatırım, Bitcoin’e yaptığımız önceki yatırımlarımızı tamamlıyor ve Blockchain teknolojisinin uzun vadeli potansiyeline olan inancımızı ve bunun yeni nesil finansal teknoloji platformunun temel bir bileşeni olarak konumunu yansıtıyor” dedi.

Firma ayrıca, gelecekte “nakit ve yatırım portföy değerinin” %5’i ile kadar kripto para birimlerine yatırım yapmayı planladığını kaydetti.

2003 yılında kurulan Mogo, müşterilerine kişisel krediler, kimlik dolandırıcılığı koruması, ipotekler, Visa Ön Ödemeli Kart ve diğer hizmetler sunuyor. Firma, 2018’de MogoCrypto uygulamasını başlattı, iddiaya göre bu ”Kanada’da Bitcoin satın almanın ve satmanın en kolay yolu”.

Mart ayının sonlarında Mogo, Bitcoin geri ödeme ödül programını ipotekleri de içerecek şekilde genişletti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz