Merkezi olmayan mantarsız bir belirteç projesi, sanatçılar, içerik üreticiler ve fotoğrafçılar için giriş engellerini azaltmayı taahhüt ettiğini ve kendi NFT’lerini basmalarını kolaylaştırdığını söylüyor.

Unique.One, dijital sanata olan ilginin hızlanmaya devam ettiğini ve yaratıcıların yeni kitlelere ulaşması ve gelir elde etmesi için “inanılmaz bir fırsat” olduğunu söylüyor.

Unique.One’ın arkasındaki gönüllü kurucu ekip, bir dizi NFT platformu zaten mevcut olmasına rağmen, bu pazarlardan bazılarının içerik üreticilerden fazla ücret aldığını, çalışmalarını sansürlediğini veya topluluğun ihtiyaçlarını gerçekten temsil etmek için çok fazla kurumsal destek aldığını savunuyor.

NFT projesinin toplum tarafından tasarlanmasını sağlamak için farklı bir yapıya ve yönetişim modeline sahip olmuştur.

Unique.One fikri, geçen yıl koronavirüs krizinin ortasında, kilitlenmelerin ve karantinaların olağan olduğu gece geç saatlerde yapılan bir tartışma sırasında ortaya çıktı.

Dünyanın dört bir yanından sanatçılar, geliştiriciler, tasarımcılar, programcılar, mühendisler, pazarlamacılar ve proje yöneticilerinden oluşan bir topluluk – hepsi kripto alanında geniş bir ilgi ve deneyime sahip – tek bir hedefle bir araya geldi: Salgın nedeniyle yeni gelir akışları arayan yetenekli bireyler için oyun alanını düzleştirmek.

Oluşturdukları sanat pazarı çeşitliliği kutluyor – ve kurucu ekip, merkezi olmayan, izinsiz yaklaşımlarının onu türünün tek örneği bir proje haline getirdiğini söylüyor.

Unique.One, 2020’nin “sanat için karanlık bir yıl” olduğunu söylüyor – büyük festivaller iptal edildi, müzeler ve galeriler kapanmaya zorlandı ve seyahat kısıtlamaları getirildi. Yaratıcılığı teşvik etmek amacıyla platform, alıcılardan rakiplerin eklediği komisyonlardan daha düşük olan sadece% 1’lik bir işlem ücreti aldığını söylüyor. Anlaşmayı daha da tatlandırmak için sanatçılar için ücretsiz bir politika geçerlidir, yani içerik üreticiler eserlerinin sattığı fiyatın tamamını her zaman alacaktır.

Unique.One, dijital ve fiziksel sanat arasındaki boşluğu kapatmanın yanı sıra farkındalık ve etkileşimi artırmak için IRL Art ile birlikte çalıştı. Her iki proje de benzer bir misyonu paylaşıyor – ve Unique.One’ın ethos’u “topluluk tarafından, topluluk için” üzerine odaklansa da, IRL Art’ın mantrası “sanatçılar tarafından, sanatçılar için”.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz