Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Oklahoma Meclisi Bitcoin Madenciliği Yasa Tasarısını Onayladı

Oklahoma Meclisi Bitcoin Madenciliği Yasa Tasarısını Onayladı

0
Oklahoma Meclisi Bitcoin Madenciliği Yasa Tasarısını Onayladı

Kripto paralar konusunda küresel düzenleme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak ABD eyaleti Oklahoma’nın eyalet alt meclisi, Bitcoin madenciliğine odaklanan yasa tasarısını onayladı. Onaylanan tasarıda, Bitcoin (BTC) madencilerine vergi teşvikleri sağlamayı amaçlayan bir dizi önemli madde de yer alıyor.

Blockchain ve kripto düzenlemeleri, konusunda ABD ve eyaletleri oldukça sıkı bir çalışma içerisinde. Yeni onaylanan yasa tasarısı ile birlikte Oklahoma da diğer ülke ve eyaletler yerine Blockchain ve kripto gelişmelerinin eylette gerçekleşmesi için bir dizi teşvik öneriyor. Tasarının metninden önemli bir kısım ise şu şekilde:

“Dijital varlıkların ticari madenciliğinde kullanılan Blockchain teknolojisi, bu tür operasyonların rakip devletler yerine bu eyalette yer almasını ve genişletilmesini teşvik etmek için tarihsel üretim veya endüstriyel işleme biçimlerine benzer bir şekilde vergilendirilmesi gereken endüstriyel bir süreçtir.”

Son olarak kamu kayıtlarına göre Oklahoma Temsilciler Meclisi’nin tasarıyı 64’e 18 oy farkıyla onayladığını belirtelim. Eyalet Senatosu, tasarının ilk okumasını ise Çarşamba günü gerçekleştirmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz