Peter Brandt, Mevcut Bitcoin (BTC) Grafiğinin 2019 Yılı İle Benzerliğine Dikkat Çekti

0
21

Deneyimli trader ve analist Peter Brandt, mevcut Bitcoin (BTC) grafiğinin 2019 yılı ile benzerliğine dikkat çekti.

Peter Brandt, ocak ayından bu yana yükselen üçgen yapısı içerisinde olan Bitcoin‘in, 45.000 dolarda bulunan direnç seviyesini geçerek 47.000 dolar seviyelerine yükselmesinin ardından 28 Mart tarihinde Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Bitcoin’in mevcut grafiğini ve 2019 yılına ait bir grafiğini paylaşarak aralarındaki benzerliğe dikkat çekti.

Paylaşımda Bitcoin‘in mevcut yapısının yükselen üçgen modeli olduğunu belirten Brandt, takipçilerine yükselen üçgen formasyonları hakkında daha fazla bilgi edinmek için Schabacker’ın kitabında sayfa 93’de yer alan “Çalışma III”ü okumalarını ve Bitcoin’in mevcut modelini, paylaştığı 2019 yılındaki grafik ile karşılaştırmalarını önerdi.

Bitcoin, 2019 yılındaki yükselen üçgen formasyonunda yukarı yönlü breakout gerçekleştirdikten sonra %20 değer kazanmış ve yükselen bir kanal yapısı içerisine girmişti. Bitcoin ardından bu kanal yapısında ikinci bir breakout yaşayarak 8.000 dolar seviyelerine kadar yükselmişti.

Deneyimli analist ayrıca takipçilerini Bitcoin grafiğinde benzer tarihsel hareketler yaşanmasına rağmen grafiklerin geleceği tahmin etmeyeceği yönünde uyardı.

Grafikler geleceği tahmin etmez. Grafikler olasılık bile sunmaz. Grafikler olasılıkları önerir ve ticaret risklerini yönetmenizde faydalıdır. Formasyonlar çalışabilir, başarısız olabilir veya dönüşebilir. Lazer göz meme’leri yeniden belirir ve Bitcoin yükselişi son bulursa, dikkatli olun.

CoinGecko verilerine göre son 24 saatte %5,3 değer kazanarak 47.172 dolara kadar yükselen Bitcoin (BTC), haberin kaleme alındığı sıralarda 47.000 dolar seviyelerinde konsolide oluyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz