Ripple (XRP) Kurucusundan Bitcoin Madencilerine İmalı Açıklama

0
20

Ripple kurucu ortağı ve eski CEO’su olan Chris Larsen, özellikle Ripple ve kendisine açılan menkul kıymet davası sonrasında ortaklıklardan bir süre uzak kaldı. Daha önce sık sık açıklamalarda bulunan Larsen son dönemde ise çok az açıklama yapıyor ve bunlara bir yenisini ekledi.

Ripple’ın kurucu ortağı ve en önemli isimlerinden birisi, Proof of Work (PoW) tabanlı Bitcoin madenciliğini eleştirdi. Bitcoin madenciliğinin ciddi anlamda zararlı ve verimsiz olduğunu defalarca vurgulayan Larsen, madencilere PoS’a geçme tavsiyesinde bulundu.

XRP’nin de kullandığı Proof-of-Stake’in çok daha verimli ve çevre dostu olduğunu vurgulayan Larsen, şunları belirtti:

“İKLİM UZMANLARI DA ÇEVREYE OLDUKÇA ZARARLI OLAN BİTCOİN MADENCİLİĞİNİN DEĞİŞİMİNİ ÖNERİYOR.

BTC ŞU AN İÇİN YILDA 12 MİLYON ABD HANESİNE DENK ELEKTRİK TÜKETİYOR VE GEREKLİ ADIMLAR ATILIRSA SÖZ KONUSU HANE SAYISI 100’E KADAR DÜŞEBİLİR.”

Larsen, Bitcoin’in enerji probleminin ise mevcut hashrate’in görüntüsünün alınması ve gelecekte daha fazla madencilik cihazı alınmadan sadece pro-rata tabanlı madencilik ödülleri verilmesi olduğunu belirtti. Bunun madencilere çok fazla ekonomik kazanç sunacağını ve elektrik kullanımı olmadan ağın güvende olacağını belirten Larsen, özellikle ABD’deki şirketlere seslendi.

Bunlar ise özellikle SID, HIVE, CAN, RIOT, BTCM, BTBT, BITF ve MARA olarak bilinmekte. Bu Bitcoin madencilik şirketlerinin söz konusu teklife nasıl yaklaşacağı ise merak ediliyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz