Bitcoin (BTC) tüm zamanların en yüksek noktası olan 67.000 dolar seviyesinde kısa bir süre kaldıktan sonra düşmeye başladı. BTC 57.000 dolar seviyesine kadar düşerken bazı altcoinler tüm gücünü kullanarak yükselme çılgınlıkları göstermeye devam ediyor. Bunlardan biri de son zamanların en popüler meme coini Shiba Inu diyebiliriz.

Bloomberg haber ajansının önde gelen emtia analisti Michael McGlone, ”Dogecoin katili” Shiba Inu’nin piyasadaki işlem hacminin büyük kısmına sahip olması ve Shiba Inu çılgınlığı sürerken, BTC’nin yakın zamandaki muhtemel sonucu hakkında tweet attı. McGlone Bitcoin’den taraf olmasını gerektiren sebebi şöyle açıklıyor:

”ENFLASYON VE EKONOMİK RİSKTEN KAÇINMAK İÇİN YATIRIMCILAR BİTCOİN’İ BİR VARLIK KORUMA ARACI OLARAK GÖRÜYOR. BU DURUM DA BTC’NİN VARLIĞINI VE KONUMUNU SAĞLAMLAŞTIRIYOR.”

Bloomberg baş emtia uzmanı SHIB’in, reklam için tasarım ve pazarlamada çok başarılı olduğunu vurgulayan tweet attı. Bununla birlikte Shiba Inu spekülatife ve manipülasyonlara açık bir kripto para birimi olduğu biliniyor. Bu nedenle riski gören yatırımcıların Bitcon’i güvenli liman olarak değerlendireceklerini düşünüyor. Shiba Inu’den kaçan yatırımcıların BTC’ye gelmesi sonucu, mevcut durumdan daha güçlü bir konuma geleceği düşünülmekte.

Analist ayrıca, Shıba Inu fiyat grafiğinin Ethereum’un yükseliş grafiği ile çakıştığını düşündüğü bir grafik paylaşımında bulundu.

#DOGECOIN COPYCAT #SHIBAINU HAS SOME BRILLIANCE IN DESIGN AND MARKETING FOR NGU (NUMBER GO UP) TECHNOLOGY, BUT WHEN THE GAME IS UP FOR THE SPECULATIVE MEME TOKEN, RISK-OFF SENTIMENT IS LIKELY TO PREVAIL IN THE CRYPTO MARKET AND SOLIDIFY #BITCOIN‘S STATUS.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz