Ana Sayfa Kripto Para Ve Blockchain Haberleri Solana Ekosisteminde Memecoinler bulma, satın alma ve yatırım yapma rehberi

Solana Ekosisteminde Memecoinler bulma, satın alma ve yatırım yapma rehberi

0
Solana Ekosisteminde Memecoinler bulma, satın alma ve yatırım yapma rehberi

Son zamanlarda kripto para piyasalarında popüler olan Solana memecoin’lerini bulma ve yatırım yapma konusunda rehberlik edeceğiz.
Solana ekosistemine yatırım yapmak için Metamask dışında bir cüzdana ihtiyacınız olacak. En yaygın dijital cüzdanlardan biri olan Phantom’ı kullanarak Solana ağında işlem yapabilirsiniz.
Phantom cüzdanını Chrome’a ekleyerek kurabilirsiniz. Şifre belirleyip 12 kelimeyi kaydettikten sonra cüzdanınıza erişebilirsiniz.
Solana ağında işlem yapabilmek için cüzdanınızda bir miktar Solana bulundurmanız gerekmektedir. 10 dolarlık bir Solana’yı cüzdanınızda tutarak işlem yapabilirsiniz.
Memecoin bulmak için Dexscreener’ı kullanabilirsiniz. Solana’yı seçerek yeni çıkan coinleri ve işlemleri gözlemleyebilirsiniz.
Memecoin bulduktan sonra yatırım yapmak için doğru kontrat adresini bulup Raydium merkeziyetsiz borsasında işlem yapabilirsiniz.
Memecoin aldıktan sonra fiyatını takip etmek ve satış yapmak için Dexscreener’dan grafiği takip edebilirsiniz. İstenirse Raydium üzerinden memecoin’i Solana’ya çevirerek Türk Lirasına çevirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz