Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Son Dakika: LUNA, Bitcoin’i (BTC) Yıkmaya Çalışıyor!

Son Dakika: LUNA, Bitcoin’i (BTC) Yıkmaya Çalışıyor!

0
Son Dakika: LUNA, Bitcoin’i (BTC) Yıkmaya Çalışıyor!

Bitcoin ve kripto piyasasında an itibariyle tarihi bir gece yaşanıyor. Luna Foundation Guard, Bitcoin‘i yıkmaya çalıştığı gözlenmekte.

ABD dolarına endeksli stablecoin olan UST, bu gece itibariyle yaşanan olayların ardından 0.60 dolar seviyelerine kadar gerilemiş durumda.

Normal şartlarda 1 doların altına düşmemesi gereken UST, kripto piyasasında tarihi bir gece yaşanmasına sebebiyet verdiği gözlenmekte.

Geçtiğimiz dönemlerde Bitcoin alımlarına takip ettiğimiz Luna Foundation Guard (LFG), sadece bir gün içerisinde 52 bin adet BTC satışı gerçekleşti.

Kurumsal anlamda yapılan en büyük satışlardan bir tanesi olan bu hareket, lider kripto paranın düşüş üstüne düşüş yaşamasına sebebiyet verdi.

An itibariyle 0.60 dolar seviyelerinden bir tepki almayı başaran UST, tekrardan 0.72 dolar seviyelerine kadar yükselmiş durumda.

LFG vakfının elinde ise şuan itibariyle halen 28 bin adet Bitcoin bulunduğu görülüyor. İlerleyen saatlerde UST üzerinde olası düşüş hareketlerinin devam etmesi halinde bu BTC‘leri de satacağı tahmin edilen LFG, UST’nin tekrardan 1 dolara ulaşması için elinden gelen her şeyi yapıyor.

UST’nin tekrardan stablecoin olabilmesi için çaba sarf eden LFG, Bitcoin‘in ise 30.000 doların altına inmesine neden oldu.

Haberimizin yazıldığı esnada satışlarına ara vermiş olan Luna Foundation Guard, ilerleyen saatlerde kripto piyasasına damga vuracak adımlar atmaya devam edebilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz