Ana Sayfa Bitcoin Haberleri South Park Bitcoin’den Sonra Şimdi de NFT’leri Ele Aldı

South Park Bitcoin’den Sonra Şimdi de NFT’leri Ele Aldı

0
South Park Bitcoin’den Sonra Şimdi de NFT’leri Ele Aldı

Non-fungible tokenlerin (NFT’ler) sanat dünyasında yıkıcı bir güç olduğu kanıtlandı, ancak ABD animasyon dizisi South Park’ın son özel bölümünde bu tür varlıklara yatırım yapmak gerçekten ölüm ve yıkım getiriyor.

Komedi dizisinin Post Covid: The Return of Covid adlı bölümündeki sahnelerden biri, yıkılan bir binanın etrafına çok sayıda cesedin dağılmasına yol açan bir katliamın kurbanlarını taşıyan itfaiye ekibini gösteriyor.

İtfaiyeci, “Daha önce böyle bir şey görmedim, tam bir katliam” diyor. İlk başta ortalık sakin görünse de takım elbiseli bir adam geliyor ve yatırım fırsatlarından bahsediyor. İtfaiyeci, trajediyi iki şaşkın izleyiciye şöyle açıklıyor: “Sonra insanlar ‘hodl, hodl’ diye slogan atmaya başladılar ve NFT’leri hareket etmeye başladı.”

İtfaiyeci, sözlerine şöyle devam ediyor: “Ve sonra şu adamlar, oradaki adamların sağ tıkladıklarını ve pump ve dump çağrısında bulunduklarını söylemeye başladılar.”

“Bu da bu adamların bunun sadece FOMO olduğunu söyleyen herkesi öldüresiye dövmesine yol açtı ve bunun ‘flippening’ olduğunu haykırarak can verdiler.”

Dizinin yaratıcılarının kaybetme korkusu (FOMO) ve toplam piyasa değeri açısından ikinci sırada yer alan olan ethereum (ETH)‘un bir numaralı kripto para birimi olan bitcoin (BTC)‘in piyasa değerini aşacağı bir durumu tanımlamak için kullanılan bir terim olan ‘flippening’ gibi jargonları kullanması, kripto jargonunu ortalamadan daha fazla bildiklerin gösteriyor.

İtfaiyeci, “Neyse ki başıma bir şey gelmedi. Şu fötr şapkalı minyatür atı aldım” diyerek, telefonundan NFT’ye benzeyen bir görüntü gösteriyor ve daha sonra iş arkadaşı “bir başka harika yatırım fırsatından” bahsediyor: kanatlı küçük bir kaplumbağa.

Animasyon dizisi, birçok kez küresel finansı hedef aldı ve bazı yönleriyle alay etti ve son bölümde bir kez daha kripto paraları ele aldı. Kısa bir süre önce yayınlanan South Park: Post Covid, bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerini geleceğin baskın ödeme yöntemi olarak gösterdi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz