Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Tarih Tekerrür Ederse, Bu Ay Bitcoin (BTC) Uçuşa Geçebilir!

Tarih Tekerrür Ederse, Bu Ay Bitcoin (BTC) Uçuşa Geçebilir!

0
Tarih Tekerrür Ederse, Bu Ay Bitcoin (BTC) Uçuşa Geçebilir!

Bugün itibariyle kripto para sektöründe yeni hafta başladı. Yeni haftaya olumlu başlamış gibi gözüken Bitcoin (BTC), her ne kadar 27.500 dolar seviyelerinden tepki almış olsa da, son saatlerde tekrardan düşüşe geçti.

Birçok kripto para yatırımcısı bu ay itibariyle artık altcoin‘lerde rallinin başlamasını bekliyor. Geçtiğimiz aylarda Bitcoin’in yükselişlerine ayak uyduramayan altcoin’ler, halen yatırımcılarının nefes almasını sağlayamadı.

Şuan itibariyle tarihsel verileri incelediğimizde ise Bitcoin’deki ralli devam edecek gibi gözüküyor. Başarılı bir veri sağlayıcısı olan CoinGlass’ın aktardıklarına göre, BTC bu zamana kadar çoğu nisan ayında yükseliş yaşadı.

Tarihin ve çoğunluğun tekerrür etmesi halinde bu nisan ayında da volatil bir şekilde değer kazanması beklenen BTC’nin, bu ay itibariyle bazı analistlerin tahminlerinin aksine devasa bir düşüş yaşaması beklenmemekte.

Bitcoin tarihini incelediğimizde, bugüne kadarki en büyük nisan düşüşü geçtiğimiz sene yüzde 17 ile gerçekleşti. Ondan önceki senelerde en fazla yüzde 3’lük bir düşüş yaşayan BTC, bu nisan ayında ise ciddi yükselişler yaşayabilir.

Yeni bir boğa trendi başlatabilmesi için öncelikle 29 bin doları aşması gereken BTC, bu direnci aşması halinde ise 34 bin dolar seviyelerini hedefleyecektir.

Okurlarımızın yine de kripto para yatırımlarındaki risklerini minimalize etmeleri önerilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz