Ünlü Milyarder Dogecoin (DOGE) İçin Baskı Yapıyor!

0
19

Dallas Mavericks sahibi Mark Cuban daha fazla insanın Dogecoin ile alışveriş yapabilmesi için baskı kurmaya çalışıyor. Elon Musk ile sıkı bir Dogecoin savunucusu olan Cuban birtakım adımlar attı. Cryptomania isimli kampanyayla birlikte Dogecoin sahiplerine bazı avantajlar sağlanacak. İşte kampanyanın detayları.

Milyarder Mark Cuban‘ın basketbol takımı Dallas Mavericks yeni bir kampanya başlattı. Cryptomania olarak isimlendirilen kampanya sayesinde kripto alışverişlerinde bazı avantajlar sunuluyor. Alışveriş yapan kullanıcılar eğer kripto para ile ödeme yaparsa belli oranda hediye kartı alıyor.

Platform tarafından desteklenen kripto paralarla alışveriş yapan müşteriler 150 dolar değerinde ürün aldığında 25 dolar kazanıyor. Bu yılın sonuna kadar devam edecek kampanyaya özellikle Dogecoin fanatikleri tarafından büyük ilgi gösterilmesi bekleniyor.

Mart ayı itibariyle Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak kabul eden Dallas Mavericks, bilet ve ürün satışlarını Doge ile yapıyor. Dogecoin kabul etmeye başlayan ilk NBA takımı olan Dallas Mavericks geçtiğimiz yıl da Bitcoin (BTC) kabulüne başlamıştı.

Bir zamanlar Bitcoin (BTC) hakkında son derece olumsuz açıklamalar yapan Cuban, bugünlerde tam bir kripto savunucusu oldu. Bitcoin almak yerine muz alırım diyen Mark Cuban artık Dogecoin gibi memes tokenlar için özel kampanyalar bile düzenliyor.

Cuban yakın zamanda Bitcoin hakkında şöyle bir açıklama yapmıştı.

“Genç nesillerin Bitcoin (BTC)’e daha fazla güveneceğini düşünüyorum. Altının kendi başına hiçbir faydası bulunmuyor. Ancak Bitcoin (BTC) çok daha iyi bir değer deposu”.

Ünlü milyardere göre Bitcoin (BTC) gelecekte altını geçecek ve çok daha popüler olacak. Öte yandan kriptonun popülerliğini kullanan Cuban ciddi satışlar yapıyor. Kripto ödeme seçeneğiyle çok fazla ürün satan Dallas Mavericks en fazla talebin Dogecoin kullanıcılarından geldiğini açıklamıştı.

Dogecoin (DOGE) yakın zamanda 0,33 dolar seviyelerini görmüş olsa da Bitcoin’i takip ederek geri çekildi. Binance borsasında Dogecoin 0,28 dolardan alıcı buluyor. Fiyat SNL Şov’dan bugüne ciddi bir düşüş yaşadı ve kendini toparlayabilmiş değil, üstelik birçok yatırımcının maliyeti 0,4 doların üstünde bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz