Finder’ın yaptığı bir ankete göre 42 uzmandan 27’si Ethereum (ETH)’un 2025 yılına kadar 17.810 dolara ulaşacağını düşünüyor. Uzmanlar ayrıca, lider altcoin projesinin bu yıl iki katından fazla yükseleceğini ve 2030’da 70.000 doları aşacağını ön görüyor. Yatırımcıları heyecanlandıran tahminlerin, nedenleri ve detayları, şu şekilde…

Uzmanların cevaplarına göre Ethereum’un fiyatı, bu yıl, Bitcoin’den daha iyi bir performans sergileyerek %150’nin üzerinde bir artışla 4.596 dolara çıkabilir ve bir kripto para birimi uzmanları paneline göre, performansı 2025 yılına kadar bir Ethereum (ETH)’u 17.810 dolar değerine ulaştırabilir.

Rakamlar, Finder’ın anket yaptığı ve kripto para birimi için fiyat tahminleri veren 42 uzmandan 27’sinin ortalama tahmininden geliyor. Uzmanlar paneli, ETH fiyatının bu yıl iki katından fazla olacağına inanırken, Aralık 2025’e kadar 17.800 doların üzerine çıkacağına ve Aralık 2030’a kadar bir ETH’nin 71.700 dolara fırlayacağına inanıyorlar. Sonrasında, Ethereum 1 milyon dolara ulaşabileceğini ön gören tahminlerde var. Ancak, ortalama fiyat tahminine bakıldığında, bir Ethereum 20.000 dolar olarak belirleniyor. Bu fiyat tahmini, bu yılın başlarında Metcalfe Yasasına dayanarak ETH’nin bu döngüde 20.000 dolara ulaştığını gören eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal tarafından yapılmıştır.

Finder’ın anketinde, Coinflip’in kurucusu ve baş danışmanı Daniel Polotsky, panel ortalamasına uygun tahminler verdi ve Ethereum’un 2030 yılına kadar 64.000 dolara yükselmeden önce yıl sonunda 4.000 dolara ulaşmasını beklediğini söyledi. Polotsky, aynı zamanda, ETH fiyatının “büyük ölçüde Bitcoin’in yarılanma döngülerini takip ettiğini” söyledi. Ancak, kurucu isme göre bu ilişki zaman geçtikçe ayrışmaya başlayabilir.

Aynı zamanda Polotsky, Ethereum’un “Bitcoin’in başaramayacağı” kullanım durumları geliştirmeye devam ettikçe fiyatının BTC’den daha hızlı artabileceğini belirtiyor. Morpher CEO’su Martin Fröhler ve RealFevr’in Blockchain başkanı Pedro Febrero, ETH’nin bu yılın sonuna kadar 10.000 doları aştığını gördüklerini açıkladı. Fröhler, ETH’nin “gelecekteki küresel finansal altyapıya güç verme potansiyeline” sahip olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz