Çok uluslu ödeme devi Visa, kripto para çözümlerini geleneksel bankacılık platformlarına entegre etme planlarını duyurdu.

Visa’nın Brezilya’daki yeni iş başkan yardımcısı Eduardo Abreu, şirketin geleneksel bankaları kripto ürünleriyle birleştirmek için uygulamalar (API’ler) geliştirmeyi planladığını belirtti. Bu sayede bankacılık platformlarında kripto para ve ETF’lere aracısız yatırım yapmak mümkün hale gelebilecek.

Şirket ayrıca, kripto ödeme kartlarını piyasaya sürmek için ülkedeki birkaç kripto firmasıyla birlikte çalıştığını duyurdu.

Visa, akıllı sözleşmeler kullanan şirketler arasında ödeme anlaşmasına izin vermek için B2B (işletmeler arası) odaklı bir Blockchain üzerinde çalıştıklarını da açıkladı. Abreu, sistemin bazı müşterileri ile hâlihazırda test aşamasında olduğunu ve şirketin gelecekte bu konuda daha fazla duyuru yapacağını belirtti.

Bu sistem, sağlayıcılar ve tedarikçiler arasındaki ödemelerde şeffaflığı artıracak ve sisteme erişimi olan herkesin ödemeleri ve mevduatları doğrulamasını sağlayabilecek.

Visa ülkede doğrudan Bitcoin ödemelerini test etmeye de başlıyor. Böylelikle, Bitcoin’ler doğrudan diğer hesaplara aktarılabilecek.

Ancak bu özellik, çoğu kripto kartında olandan tamamen farklı. Doğrudan BTC ödemelerinin dahil edilmesi, ödeme sürecini kolaylaştıracak ve diğer kartlardaki aracıları ortadan kaldıracak.

Bu yılın başlarında, Brezilya’daki Visa CEO’su, bu işlevi bu yıl içinde uygulamayı beklediğini belirtmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz