Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Y Kuşağı Enflasyondan Korunmak İçin Altın Yerine Bitcoin’i Tercih Ediyor

Y Kuşağı Enflasyondan Korunmak İçin Altın Yerine Bitcoin’i Tercih Ediyor

0
Y Kuşağı Enflasyondan Korunmak İçin Altın Yerine Bitcoin’i Tercih Ediyor

Pennsylvania Üniversitesi Wharton Okulu finans profesörü Jeremy Siegel, enflasyon ve FED’nin faiz artırımı hakkında uyarılarda bulunurken bitcoin’in Y kuşağı için “yeni altın” olduğunu söyledi.

Demografi, finansal piyasalar, uzun vadeli varlık getirileri ve makroekonomi hakkında araştırmalar yürüten Siegel, 31 Aralık Cuma günü CNBC’ye verdiği röportajda yatırımcılar tarafından bu yıl yakından takip edilmesi gereken çeşitli piyasalar hakkında görüşlerini paylaştı.

Uzun vadeli yatırım olarak altın ve emtialar hakkında hakkında yöneltilen sorular için altının hayal kırıklığı yarattığını belirten profesör, genç neslin bitcoin’i altının yerine alternatif olarak gördüğünü vurguladı.

Bence genç yatırımcılar için enflasyondan korunmada bitcoin’in altının yerini aldığı gerçeği ile yüzleşmeliyiz… Dijital paralar artık Y kuşağı için yeni altın.dedi. Profesör, yaşlıların hatırladığı 70’li yıllardaki enflasyonda altının değer kazandığını ancak günümüzde artık enflasyondan korunmak için altının gözde bir varlık olmadığını söyledi.

Bir çok kez enflasyon konusunda endişelerini dile getirdiğini belirten profesör, “Bunu uzun zamandır söylüyorum. Bir buçuk yıldır enflasyon konusunda uyarıyorum.” dedi. Siegel, enflasyon hakkındaki açıklamalarını;

FED ve mali otoriteler, özellikle FED likitide konusunda aşırıya kaçtı. Enflasyon eğrisinin o kadar gerisindeler ki içine gömülü çok fazla enflasyon var. Bu sebeple Fed, piyasanın beklediğinden daha fazla faiz artırımı yapmak zorunda kalacak ifadeleri ile tamamladı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz