Amerika merkezli finansal hizmetler şirketi Fidelity yaklaşık 10,4 Trilyon Trilyon $ varlık yönetiyor. Kripto para operasyonları için artan talebe karşılık vermek adına rekor sayıda eleman alıyor. Alt şirketi olarak çalışan Fidelity Digital Assets için kurduğu kripto ekibini büyüten marka ekosisteme karşı artan ilgiyi karşılıksız bırakmak istemiyor.

Fidelity Digital Assets Başkanı Tom Jessop, Bloomberg’e konuştu ve şirketin Dublin, Boston ve Salt Lake City ofisleri için yaklaşık 100 kripto uzmanını işe alacak. Bu rakam mevcut operasyonun %70 seviyesinde büyümesi anlamına geliyor.

Fidelity Bitcoin ETF’si oluşturmak için yoğun şekilde çalışıyor. Şirket aynı zamanda diğer kripto varlıklar için de harekete geçmeyi hedefliyor. Özellikle Ethereum (ETH) kurumsal tarafta yoğun ilgi görüyor ve şirket hali hazırda boşluk gördüğü alanlarda hızla yayılmaya çalışıyor.

Fidelity yaklaşık üç ay önce SherlockSM isimli veri analiz uygulamasını kurumsal yatırımcılara açmıştı. Tom Jessop Fidelity Digital Assets çalışanlarının kripto alanında daha fazla proje üretebilmeleri için böyle bir büyüme planladıklarını söylüyor.

Şirket için SherlockSM bir başlangıç oldu. Dünyanın en büyük finans şirketlerinden olan Fidelity daha fazla kripto projesi geliştirebilmek için daha fazla elemana ihtiyaç duyuyor. Anlaşılan şirketin yıl sonuna kadar çok daha fazla eleman istihdam etmesi gerekecek.

Jessop şunları söyledi;

“Pandemi kriptoya özellikle Bitcoin’e gerçek bir akın başlattı. Geçtiğimiz yıl tam anlamıyla bir atılım yılı oldu”

Fidelity Digital Assets hali hazırda sadece Bitcoin saklama ve belli şartlarda ticaret hizmeti veriyor. Ancak Jessop artan Ethereum ilgisinin farkında olduklarını ve bu konu üzerinde de yoğun bir şekilde çalıştıklarını söylüyor.

Jessop kriptoya artan yoğun ilgiye dikkat çekerek yakın zamanda hedge, emeklilik ve aile fonlarının kriptoya daha fazla girebileceğini söylüyor. Fidelity Digital Assets Başkanı kriptoya artan ilgiden şirketinin pay alabilmesi çok daha fazla alternatif proje üreteceğe benziyor. Özellikle Çin tarafından gelen baskı Amerikan şirketlerinin kriptoya ilgisini daha da artırıyor. PitchBook verilerine göre blockchain tabanlı girişimlere 17 Milyar dolardan fazla giriş olduğunu söylüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz