ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) yapılan bir bildiriye göre, 395 milyar doları yöneten Capital International Investors, Bitcoin yatırımı ile bilinen MicroStrategy’den hisse alımı yaptı. Capital International, MicroStrategy’nin 953.242 hissesini satın aldı ve bunun anlık maliyeti 600 milyon doları geçtiği biliniyor.

Capital International Investors bu yatırım ile MicroStrategy’nin en büyük ikinci hissedarı oldu. Ünlü şirketin bu yatırım ile gerisinde kaldığı tek şirket, Twitter CEO’su Jack Dorsey’in yönettiği ödeme şirketi Square oldu. Square, an itibarıyla 1.091.991 adet MicroStrategy hissesine sahip.

MSTR’nin hisse değeri de bu haber ile birlikte %2,3 yükseldi ve 628 dolar seviyesine kadar çıktı. MicroStrategy’e yapılan bir yatırım, şirketin Bitcoin yatırımı göz önüne alındığında aslında direkt olarak lider kripto para birimine yapılan bir yatırım olarak bilinmekte.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’ın Bitcoin yatırımı yapmadan önce şirketin hisse değerinin 200 doların bile altında olması ve devamında 1.000 doları görmesi, şu an için şirketin doğru yolda olduğunu göstermekte.

Şimdi de BTC yatırımı yapmak isteyen şirketlerin bunu dolaylı yoldan yapmak için MSTR hissesi satın alması, hem BTC hem de MicroStrategy için olumlu bir haber ve gelişme olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz