Ana Sayfa Bitcoin Haberleri 2021’de Bitcoin mi yoksa Ethereum mu daha popüler?

2021’de Bitcoin mi yoksa Ethereum mu daha popüler?

0
2021’de Bitcoin mi yoksa Ethereum mu daha popüler?

Gemini, Seedly ve Coinmarketcap ortaklığıyla hazırlanan bir rapora göre 2021’de Ethereum, Bitcoin’den daha fazla ilgi gördü. Singapur’da yapılan çalışmaya göre ülkede katılımcıların üçte ikisi kripto varlıklara sahip.

Raporda, yatırım ürünlerine ve kişisel finansa ilgilerini veya sahip olduklarını belirten 4.348 Singapurlu katılımcı yer alıyor.

İstatistiklere göre, Singapur’daki beş kripto sahibinden biri kadın. Ayrıca, çalışma, ülkedeki ortalama bir kripto sahibini, yıllık yaklaşık 51.968 SGD (38.456 dolar) geliri olan 29 yaşında bir erkek olarak yapılandırıyor.

Ülkedeki yatırımcıların dijital varlıklarını orantılayan çalışma Ethereum’un (ETH) liderliği aldığını ortaya koyuyor. Ether yerel tokeni, yaklaşık %78 ile en popüler dijital varlık olarak üst sırada yer alıyor.

Bunu yaklaşık %69 ile Bitcoin (BTC) takip ediyor. Ardından sırasıyla %40 ve %31 pay sahibi olan Cardano (ADA) ve Binance Coin (BNB) geliyor. Ayrıca çalışma, yatırımcıların dörtte birinin Tether (USDT) ve Ripple (XRP) sahibi olduğunu ortaya koyuyor.

Rapora göre, COVID-19 salgını Singapur’da kripto para birimlerinin daha fazla benimsenmesine neden oldu. Kripto para yatırımlarının yaklaşık %67’sinin pandemi sırasında gerçekleştiğini ve Ethereum’un hızlandığı görülüyor.

Dijital varlıklara yatırım yapmamak için bazı nedenleri olanlar da var. Bu tür insanların sebeplerinden en önemlisi, kripto para birimi hakkında bilgi ve anlayış eksikliği.

Diğer nedenler, risk yönetimi, kripto piyasasının değişken doğası ve yetersiz düzenleyici gözetim olarak görülebiliyor.

Daha az sayıda katılımcıyı içeren başka bir araştırmaya göre, artan kripto yatırımı için yüksek bir beklenti var. Çalışma, Singapurluların yaklaşık %46’sının önümüzdeki on iki ay içinde kripto para birimi satın almayı teklif ettiğini ortaya koyuyor.

Ülkede faaliyet gösteren 234’ün üzerinde Blockchain şirketi var. Ayrıca Singapur, geçmişte kripto ile ilgili birkaç konferans ve etkinliğe ev sahipliği yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz