Ana Sayfa Bitcoin Haberleri MicroStrategy Üçüncü Çeyrekte 177 Milyon Dolarlık Daha Bitcoin Satın Aldı!

MicroStrategy Üçüncü Çeyrekte 177 Milyon Dolarlık Daha Bitcoin Satın Aldı!

0
MicroStrategy Üçüncü Çeyrekte 177 Milyon Dolarlık Daha Bitcoin Satın Aldı!

İş zekası şirketi MicroStrategy, mali takvime göre yılın üçüncü çeyreğinde 177 milyon dolar değerinde yeni bir Bitcoin satın alımı yaptı. Bünyesine 3.907 adet daha Bitcoin ekleyen şirket böylelikle toplam servetini yaklaşık olarak 109.000 BTC’ye çıkarmış oldu..

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’i muhatap alan Form 8-K başvurusunda, MicroStrategy şirketinin, Jefferies Group ile 14 Haziran tarihinde yaptığı anlaşmanın bir parçası olacak şekilde, 177.5 milyon dolarlık A sınıfı genel hisse senedi satışından elde edilen gelirler ile Bitcoin satın alımı yaptığı açıklandı. İş zekası şirketi böylelikle bünyesinde bulundurduğu Bitcoin miktarını 1 Temmuz ile 23 Ağustos Pazartesi tarihleri arasında 3.907 arttırmış oldu. SEC başvurusunda ayrıca MicroStrategy’nin yeni aldığı Bitcoin’lerin ortalama fiyatının 45.294 dolar olduğu belirtildi.

Şirket şu anda, toplam değeri 2.918 milyar dolar olan 108.992 adet Bitcoin (BTC)’e sahip. Ancak bu satın alım ve satış BTC fiyatını pozitif bir şekilde etkilemedi. BTC fiyatı, Mayıs ortalarından bu yana ilk kez 23 Ağustos tarihinde yükseldiği 50.000 dolar seviyesinin altında olmayı sürdürüyor. Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin fiyatı, son 7 günde yaşadığı %5’lik yükseliş ile beraber 48.618 dolardan işlem görüyor. Fiyatın 49.000 doların üstüne çıkmasıyla beraber şirketin Bitcoin yatırımlarının değeri de 5.3 milyar doları aştı..

MicroStrategy şirketi kısa bir süre önce borç para alarak Bitcoin’e yatırım yaptığını açıklamıştı. Şirketin CEO’su Michael Saylor’un sıkı bir Bitcoin savunucusu olduğu biliniyor. Saylor ayrıca BTC Madencilik Konseyi’nin de başkanlığını yürütüyor. BTC Madencilik Konseyi, ilk toplantısını birkaç ay önce gerçekleştirmişti. Konseye, BTC karşıtı açıklamalarıyla gündem olan Elon Musk alınmamıştı. Musk, Mayıs ayında yaptığı, şirketi Tesla’nın artık elektrikli otomobil satışlarında Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kullanmayacağını açıklamasıyla beraber, Bitcoin fiyatı o zamanki rekor seviyelerinden büyük bir düşüş göstermişti. Bununla birlikte Çin’in de BTC madenciliğine sıkı tedbirler getirmesi o zamanlar zaten düşüşte olan BTC fiyatına adeta son darbeyi vurmuştu. 29.000 dolara kadar gerileyen BTC fiyatı son günlerde 50.000 doların kapısına dayanmasıyla toparlanmaya başladı gibi görünüyor.. microstrategy-ucuncu-ceyrekte-177-milyon-dolarlik-daha-bitcoin-satin-aldi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz