90 Yılı aşkın faaliyet gösteren Amerika’nın en büyük yatırım ve finansal hizmet şirketlerinden Capital Group Bitcoin’i “son derece çekici varlık sınıfı” olarak nitelendirdi.

Şirket temsilcisi ve hisse senedi portföy yöneticisi Mark Casey, Bitcoin’in pozisyon olarak negatif getiri sağlayan nakit ve tahvillere alternatif haline geldiğini söyledi.

Katıldığı bir webinarda konuşan Casey, 150 trilyon dolarlık tahvillerin, önümüzdeki on yıl içerisinde enflasyon ve değişen para politikaları nedeniyle değer kaybedeceği görüşünde. Casey Bitcoin’i alternatif bir varlık olarak görüyor.

Casey, özellikle merkezi bir kontrol mekanizmasının olmaması ve sınırlı arz nedeniyle kripto paraların ve Bitcoin’in gelecek vadettiği görüşünde.

Mark Casey Bitcoin’i enfilasyona karşı koruma aracı olarak kullananların yanında yer alıyor. Casey:

Bu tür varlık sınıfı için muazzam bir talep var. Dünyanın 600 trilyon dolarlık finansal varlığının küçük ama artan bir kısmı Bitcoin’e tahsis edilse bile, bu onun fiyatını artırmaya devam edecek.

Portföy uzmanı, negatif faiz oranlarının global olarak devam etmesinin, yaklaşık 20 trilyon dolarlık tahvil ve nakde bağlı 100 trilyon dolarlık varlığı aşındıracağı görüşünde.

Capital Group temsilcisinin bu yaklaşımı yeni değil. Kurumsal yatırımcılar ve geleneksel finans dünyasının öne gelen isimleri kripto para ve Bitcoin alanına sıcak mesajlar vermeye devam ediyor.

Son olarak Bank of America raporunda kripto paraların görmezden gelinemeyecek kadar büyüdüğünü ifade etmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz