Kripto para saklama ve kredi verme platformlarından biri olan Ledn, 70 milyon dolarlık bir yatırım aldığını duyurdu. Fonlamada en büyük pay sahibi ise kripto para şirketlerine yaptığı yatırımlar ile bilinen T10 Holdings iken, Ledn’in piyasa değeri de 540 milyon dolara ulaştı. Şirket açıklamasında dünyada ilk kez yapılacak Bitcoin destekli “mortgage” ürününü tanıttı.

Kripto para borç veren platform Ledn, 70 milyon dolarlık yatırım alacağını duyurduktan hemen sonra Bitcoin destekli “mortgage” ürününü de tanıttı. Şirket yaptığı açıklamada yatırımın, sistemlerini daha da geliştirmek için harcanacağını belirtti. Ayrıca yatırım turunda T10 Holdings şirketi haricinde Coinbase Ventures, John Pfeffer ve Alan Howard gibi isimler ve şirketler yer aldı.

Ledn şirketinin kullanıcıları bir yapı satın almak için Bitcoin (BTC)’lerini teminat olarak gösterebilecek ve aynı zamanda hem alınan yapı hem de Bitcoin’in fiyat artışından yararlanabilecekler. Ayrıca aldıkları malı ve Bitcoin’i yarı yarıya da teminat olarak gösterebilecekleri de belirtildi. Bu nedenle Bitcoin’in yükseliş dönemlerinde, aldıkları yapıların istikrarlı olan fiyat hareketiyle ellerindeki potansiyeli dengeleyebilecekler.

Bu sistem ilk olarak ABD ve Kanada kullanıcılarına sunulacağı belirtilirken, şirket gelecek yılın ilk çeyreği bitiminde Bitcoin destekli 100 milyon doların üzerinde kredi hedefi koyduğunu belirtti. Konuyla ilgili görüşlerini belirten Ledn CEO’su Adam Reeds, ürünlerinin önemini şu sözlerle belirtiyor:

Bitcoin’de geniş bir servete sahip olan çoğu insan, bir bankada ipotek almaya hak kazanmak için varlıklarını hala kullanamıyor

Açıklamaya göre, Ledn 2020’nin üçüncü çeyreğinden bu yana platformdaki varlıklarını yüzde 4,000’in üzerinde büyüterek 1,7 milyar doları aştı. Şirketin 127 ülkede müşterisi var ve kredi müşterilerinin yüzde 44’ü en son sermaye artırımının yardımıyla genişlemeyi umduğu Latin Amerika’da bulunuyor. Şirketin yaptığı açıklamada alınan yatırım sonucu ayrıca bir ekip oluşturulacak ve bu ekibin içinde İspanyolca ve Portekizce konusunda tecrübeli kişiler çalışabilecek.

Lider kripto Bitcoin (BTC) son 30 günde yüzde 25 değer kaybetti. Geçtiğimiz günden bu yana ise yüzde 5,1 değer kazanarak anlık olarak 48.750,50 dolardan el değiştiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz