Ünlü CEO: Bankalar 2022’de Bitcoin Ticareti Sunmaya Başlayacak

0
10

Ocak ayında “federal banka” onayı alan ve bu süreçte hızla büyüyen kripto saklama şirketi Anchorage, varlık yönetimi devi KKR, Goldman Sachs ve diğer önde gelen firmaların katılımıyla 350 milyon Dolarlık bir yatırım turu düzenledi. D Serisi finansman turu, şirketin toplam değerlemesini de 3 milyar Doların üzerine taşıdı.

Anchorage CEO’su Diogo Monica finansman turu ile ilgili verdiği röportajda, şirketin elde ettiği gelirleri müşterilerine daha iyi hizmet sunmak için harcayacağını belirtti..

Monica ayrıca 2022 öngörülerinde de çarpıcı noktalara değindi. Ünlü CEO, “Bankalar ve çeşitli kurumlar, 2020’de piyasaya çıkacak çeşitli ürünler oluşturmaya başladı. Bu anlamda bankaların bir sonraki aşamadan itibaren müşterilerine Bitcoin ticareti sunma gibi çeşitli kripto para adımları atacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı. CEO’nun bu öngörüsü gerçekleşirse, bankalar ve Visa gibi finans devleriyle sözleşmeler yapmak için elde ettiği “federal banka” tüzüğünden yararlanan Anchorage için de büyük bir nimet olacak. Bu tür sözleşmeler, Anchorage’nin kripto para saklama hizmeti olarak başladığı yolda artık staking ve borç verme işlemleri gibi çeşitli alanlara genişlemesine katkı sağladı..

Diogo’ya göre, staking ve borç verme işleri genişlemeye devam ederken, “kripto saklama” bölümü şirket gelirinin %50’sinden daha azını oluşturuyor. Bu arada Diogo, bankalar DeFi tabanlı getiri hizmetleri gibi ürünler sunmaya çalıştıkça Anchorage için de yeni iş alanlarının ortaya çıkacağını tahmin ediyor.

Öte yandan Anchorage’nin müşteri tabanı da özel kurumlardan resmi kurumlara doğru bir genişleme yoluna girdi. Şirket, geçen yıl kripto para saklama müşterilerine FDIC ve US Marshals hizmetlerini de ekledi. Anchorage, Coinbase ve Robinhood gibi kripto para firmaları örneğini takip etme ve halka arz gerçekleştirme planlarının ise olmadığını söyledi. Monica’ya göre, şirketin bilançosu şu anda çok iyi durumda..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz