Miami Belediye Başkanı’ndan Dikkat Çeken Bitcoin Yorumu

0
5

Bitcoin (BTC) başta olmak üzere kripto paralara olan desteği ile bilinen Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Bitcoin konusunda ilginç bir yorumda bulundu. Bitcoin’in zamanımızın en barışçıl devrimi olduğuna inanan Suarez, Bitcoin’in toplumun tüm katmanlarına finansal ağda rol oynama şansı verdiğini belirtti.

Suares devamında sözlerine en önemli özelliklerinden bazılarının komünizmi “yok etme” yeteneği, “insanları özgürleştirecek inanılmaz güç” ve onların seçimlerini demokratikleştirme potansiyeli olduğunu ekledi.

2017’den beri Miami’nin belediye başkanı olan Francis Xavier Suarez, şüphesiz kripto para birimi endüstrisinin ve daha spesifik olarak Bitcoin’in keskin bir savunucusu. Suares’in kripto sahibi olmasının yanı sıra, kısa süre önce maaşını tamamen BTC olarak alacağını sizlerle paylaşmıştık.

Suarez, Bitcoin’in en önemli avantajının, insanların “çoğu zaman yozlaşmış aktörler aracılığıyla vahşi enflasyona ve vahşi devalüasyona” maruz kalmadığı bir değişim sistemi yaratma yeteneği olduğunu söyledi.

Son olarak Miami Başkanı, Orta Amerika, Güney Amerika ve Afrika’daki birçok ülkenin varlığı yasal ihale olarak kabul etmeyi düşünmesinin şaşırtıcı olmadığını da belirtti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz