5,6 Milyar Dolarlık Dev Fon, Kripto Para Sektörüne Giriyor

20 milyar dolarlık dev şirket Brevan Howard‘ın 5,6 milyar dolarlık yatırım fonu Brevan Howard Master Fund, kripto para sektörüne giriş yapmaya hazırlanıyor.

Bloomberg tarafından aktarılan bilgilere göre fon yakında kripto para almaya başlayabilir. Fonun yönetimi altındaki 5,6 milyar dolarlık sermayenin %1,6’sı ile Bitcoin ve başka kripto paralar alacağı aktarılmakta. Birçok fon son dönemde sadece Bitcoin’e yatırım yaparken dev fonun şimdi başka kripto paraları da radarına aldığı görülüyor.

Aslında Brevan Howard kurucu ortağı Alan Howard’ın One River Asset Management’a yatırım yapmış olması da kendisinin kripto para sektörüne aşina olduğunu göstermekte. One River Asset Management basın saati itibarıyla 1 milyar dolardan fazla değere ulaşan Bitcoin ve Ethereum yatırımına sahip. Howard aynı zamanda Avrupa’nın en büyük kripto para yatırım yönetim şirketi CoinShares’in de en büyük hissedarı konumunda.

Fonun tam olarak hangi kripto paralara yatırım yapacağı açıklanmasa da yapılacak olan milyonlarca dolarlık yatırımın büyük bir kısmı Bitcoin’e gidebilir. Bunun devamında ise birçok kurumsal yatırımcının hedef aldığı ve Grayscale’in en büyük ikinci yatırımı olarak da görülen Ethereum, Howard fonunun dikkatini çekebilir.

Kurumsal yatırımcıların şu an inanılmaz bir yükseliş elde etmiş konumdaki Bitcoin’in yükselişini desteklediği ve fiyatın her dipte daha fazla alım ile yükselmesini sağladığı söylenebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz