Bitcoin, iki hafta önce rekor kırmasına rağmen nisan ayını son altı yıldır ilk kez negatif getiri ile kapatma yolunda.

Bitcoin (BTC) son fiyat düşüşüyle analistleri endişelendirmemiş olsa da, iki hafta önce rekor kırmasına rağmen nisan ayını son altı yıldır ilk kez negatif getiri ile kapatacak gibi gözüküyor.

Bybt’in verilerine göre Nisan 2021, yüzde -8,3 getiri ile 2015’ten beri ilk kez nisan ayını zarar ile kapatıyor. Bitcoin’in nisan ayı performansı, genellikle BTC için kötü bir ay olan fakat yüzde 30’a yakın değer artışının görüldüğü mart ayıyla tezat bir görüntü çiziyor.

Bitcoin, yılın ilk çeyreğinde de 2013 yılından beri görülmemiş bir yükseliş performansı göstermişti. BTC/USD, çeviri yayın saati itibarıyla nisan ayının bitmesine iki günden az kala 54.600 dolar civarında seyrediyor. Kripto para yakın zamanda Facebook’un BTC satın aldığını açıklayacağı söylentileri nedeniyle 56.200 dolara çıkmış olsa da, bu söylentilerin asılsız olduğu ortaya çıktı ve Bitcoin değer kaybetti.

Yatırımcılar, altı aydır aralıksız yükselen Bitcoin’in bir süre daha sakin seyredeceğini düşünüyor. Diğer yandan, sahneyi sonbahara kadar altcoin’ler devralabilir. En büyük altcoin Ether (ETH), bu hafta yeniden rekor kırdı ve Bitcoin ile korelasyonu mevcut koşullarda giderek azaldı.

Popüler yatırımcı Scott Melker, “Yalnızca korelasyonları azalmıyor, ters korelasyon gösterir hale geldiler” diye özetledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz