Bitcoin sahipleri, Bubba Gump Shrimp ve Muscle Maker Grill dahil olmak üzere ABD merkezli farklı gıda zinciri restoranlarından bundan böyle yiyecek satın alabilecekler.

Ödeme aracı olarak Bitcoin ve diğer kripto varlıklarını kabul eden şirket ve kuruluşların sayısı artmaya devam ediyor. ABD’de son olarak gıda endüstrisinden bazı yıldız şirketler sektöre dahil oluyor. Muscle Maker Grill ve bir ana şirket olan Landry’s tarafından işletilen çok sayıda restoran zinciri artık kripto para kabul edecek.

1980 yılında kurulan Landry’s Inc., çok sayıda küçük şirketi işleten özel mülkiyete ait çok markalı yemek, ağırlama, eğlence ve oyun şirketidir. Yakın tarihli bir CNBC röportajında, Başkan ve CEO Tilman Fertitta, restoran zinciri markalarının çoğunun yakında BTC ödemelerini kabul etmeye başlayacağını duyurdu.

“Muhtemelen, Mastercard veya Visa veya American Express kullanmak zorunda kalmayacağınız önümüzdeki 90 gün içinde tüm restoran markalarımızda buna sahip olacağız. Bitcoin veya diğer dijital para birimlerini kullanabilirsiniz.”

BTC’nin benimsenmesi Mastro’nun bazı lokasyonlarında başlayacak, Morton’s The Steakhouse ve Bubba Gump Shrimp Co gibi diğer şirket markaları daha sonra aynı şeyi yapacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz