Mayıs ayının ikinci günü, kripto para birimi topluluğu için yükseliş eğilimi gösteriyor. Bitcoin (BTC), 60.000 doları yeniden test etmeye yönelip kayıpları düzeltmeye başlarken, Ethereum (ETH) Nisan ayını 2800 doların üzerinde kapatarak yatırımcıları uzun zamandır beklenen 3000 dolarlık seviye için hazırladı.

Tüm bu piyasa hareketleri, topluluk için yükseliş niteliği taşır. Ancak Çin merkezli e-ticaret şirketi Alibaba söylentilere göre 20 milyar dolarlık BTC yatırımını açıklasa, BTC’de boğa görünümü daha ileri bir seviyeye taşınabilir.

Twitter’daki kripto topluluğu arasında hızla yükselen söylentiler, e-ticaret devinin şirketi için Bitcoin yatırımı yaptığı yönünde. Bu yatırımın, şirketin 2021’in 1. çeyrek kazanç raporunun yayınlanmasıyla ortaya çıkacağı söyleniyor. Söylentilere göre bu rapor, 13 Mayıs’ta yayınlanacak.

Alibaba Group Holding Limited, ABD pazarı yeniden açılmadan önce, 13 Mayıs 2021 Perşembe günü, denetlenmeyecek olan ilk çeyrek mali sonuçlarını açıklayacağını açıkladı. Mali sonuçların tartışılacağı bir konferans görüşmesi, aynı gün Hong Kong saatiyle 19:30’da (Türkiye saati ile 14:30); raporun yayınlanmasından önce gerçekleştirilecek.

Diğer her Üç Aylık finans raporunda olduğu gibi, şirketin yılın ilk dönemindeki büyümesini yansıtan önemli toplam rakamları içerecektir. Kripto para topluluğu üyeleri tarafından, şirketin Bitcoin getirilerini listelemesi bekleniyor – tabii ki söylentiler doğruysa ve satın alım çok daha erken yapılmışsa.

Hiçbir resmi kaynak söylentileri onaylamadı. Ancak Bitcoin topluluğundaki kilit oyuncuların söyleyecek birkaç şeyi vardı.

Blockchain ve kripto meraklısı Nikita Sachdev, “Alibaba’nın 20 milyar dolarlık BTC aldığına dair bir söylenti duydum,” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz