Ana Sayfa Bitcoin Haberleri ABD’li İş İnsanından Yıllar Sonra Gelen “Kripto Para” İtirafı: Bitcoin ve Ethereum Kıyaslaması da Dikkat Çekti!

ABD’li İş İnsanından Yıllar Sonra Gelen “Kripto Para” İtirafı: Bitcoin ve Ethereum Kıyaslaması da Dikkat Çekti!

0
ABD’li İş İnsanından Yıllar Sonra Gelen “Kripto Para” İtirafı: Bitcoin ve Ethereum Kıyaslaması da Dikkat Çekti!

Kripto para birimlerine olan karşıtlığı ve çeşitli eleştiri ile bilinen Griffin, şirketin kripto para piyasasına giriş yapacağını ifade etti. Citadel’in kurucusu Kenneth Griffin, 2017 yılında verdiği bir demeçte Bitcoin‘i 1636-1637 yılları arasında meydana gelen Lale Soğanı çılgınlığına benzeterek kripto para birimleri ile ilgili birtakım endişeleri olduğunu dile getirmişti.

Ancak Bloomberg ile gerçekleştirdiği röportajda Griffin, halen bazı konularda şüpheci olduğunu belirterek kripto para konusunda yanıldığını kabul etti:

“Uzun bir süre boyunca karşıt görüşü savunuyordum. Ancak bugün ortalama olarak kripto para birimlerinin 2 trilyon dolarlık bir piyasa değeri var. Bu da savunduğumuz görüşün haklı olmadığını gösteriyor.”

Geçmişte birçok kez Bitcoin’e yönelik çeşitli eleştirilerde bulunan Griffin, kripto para birimlerinin temelini anlayamadığını dile getirdi. Ancak ABD’li iş insanı Griffin, yıllar sonra kripto para birimleri konusunda yanıldığını kabul ederek şirketin de kripto para piyasasına dahil olacağını ve çeşitli projeler üzerinde çalıştıklarını sözlerine ekledi. Ayrıca Griffin, Ethereum‘un uzun vadede daha geniş çevresel etkiler sebebiyle de Bitcoin’in yerini alabileceğini iddia etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz