Ana Sayfa Bitcoin Haberleri ABD’li Senatörden Bitcoin Ve Kripto Paraları Destekleyen Yeni Bir Açıklama Geldi!

ABD’li Senatörden Bitcoin Ve Kripto Paraları Destekleyen Yeni Bir Açıklama Geldi!

0
ABD’li Senatörden Bitcoin Ve Kripto Paraları Destekleyen Yeni Bir Açıklama Geldi!

ABD Teksas senatörü Ted Cruz, Twitter üzerinden yaptığı son paylaşımında kripto para dünyasına destek niteliğinde sözler sarf etti. Cruz, Teksas eyaletinin Bitcoin ve kripto para sektörü için merkez haline gelmesi gerektiğini söyledi.

51 yaşındaki politikacı, ABD’li ünlü televizyon sunucusu Kevin O’Leary ile bir araya geldiği anlardan bir fotoğraf paylaştı. Kevin O’Leary nispeten de olsa kripto para yanlısı tutumlarıyla tanınıyor.

Cumhuriyetçilerin eski başkanlık adaylarından biri olan Ted Cruz, Şubat ayında 50.000 dolarlık bir Bitcoin satın alımı yaptığını açıklamıştı. ABD’li senatörlerin yaptıkları yatırımları halk ile paylaşmaları bir zorunluluk olarak görülüyor.

Bununla birlikte enerji açısından son derece zengin bir bölge olan Teksas’ın aynı zamanda büyük bir Bitcoin madenciliği merkezi olduğu düşünüldüğünde Cruz’un BTC’ye gösterdiği bu yakınlığın sebeplerinden biri anlaşılıyor. Ted Cruz kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında Bitcoin sayesinde Teksas eyaletindeki elektrik şebekesi sorunlarının da çözülebileceğini söylemişti.

Teksas valisi Greg Abbott da düzenli olarak dünyanın en büyük kripto parası hakkındaki olumlu açıklamalarıyla tanınıyor. Abbott, diğer ABD eyaletleri ve diğer ülkelerdeki Bitcoin madencilerini Teksas’a çekmek istiyor.

Buna ek olarak Teksaslı senatör Kasım ayında işletmelerin kripto para ile ödemeleri kabul etmesini mümkün kılmayı amaçlayan bir yasa tasarısı sunmuştu.

Ted Cruz, Bitcoin yanlısı tavrını ilk olarak geçtiğimiz Haziran ayında açığa vurmuş ve dünyanın en büyük kripto parasının çok fazla potansiyeli olduğunu iddia etmişti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz