Ukrayna’ya Gelen Bitcoin Bağışları,70 Milyon Doları Aştı!

0
18

Ukrayna’ya gelen Bitcoin ve kripto para bağış sayıları, Rusya’nın işgalinin büyümesiyle doğru orantılı olarak artışa geçti.

Dünyanın dört bir yanından destek almanın bir yolu olarak kripto paralara yönelen Ukrayna, kripto paraları kullanmanın en verimli yollarından birini bulmuş oldu.

Polkadot’un kurucusu Gavin Wood ve Binance’in kurucusu CZ gibi önde gelen kişi ve kuruluşlar bu bağış kampanyasına katıldıkça, bağışlanan kripto para miktarı hızla artışa geçmiş durumda.

Gavin Wood tek başına neredeyse 6 milyon dolar bağışlarken, Binance ise bu kampanya için 10 milyon dolar bağışlayacağını taahhüt etti.

Büyüklü küçüklü gelen diğer bağışlarla birlikte, dünyanın dört bir yanında Ukrayna’ya destek yağıyor. Şimdiye kadar sadece kripto paralar kullanılarak Ukrayna’ya neredeyse 70 milyon dolar bağışlandı.

Bu bağışlar, Ukrayna hükümetinin resmi kripto cüzdan adreslerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşları (STK’lar) ve savaşa kendi yöntemleriyle yardım eden gönüllü gruplar tarafından da toplanmaya devam ediyor.

SlowMist, kısa süre önce, savaş boyunca Ukrayna hükümetine bağışlanan kripto miktarını izleyen bir rapor yayınladı.

Yaklaşık bir hafta içinde, Rus işgalcilere karşı mücadeleye destek vermek için Ukrayna’ya on milyon dolar seviyelerini bulan bağışlar yapıldı.

Rusya’ya kıyasla çok daha küçük bir güç olan Ukrayna, ordusunu silahlandırmak ve ülkesini korumak için bu bağış kampanyasını başlatmıştı.

En büyük bağışları ise Ukrayna hükümeti tarafından paylaşılan resmi cüzdanların aldığı düşünülmekte. SlowMist, bu cüzdanların toplamda 38,6 milyon dolardan fazla bağış aldığını bildirdi.

Dünyanın dört bir yanından Ukrayna’ya yardımlar gelirken, bu yardımların ise bir halkın özgürlük mücadelesinde kullanıldığı bilinmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz