Ana Sayfa Kripto Para Ve Blockchain Haberleri ABD’nin Baskısı Sonucu Borsada 1 Milyarlık Çıkış: Altcoinlerde Değer Kaybı Görüldü!

ABD’nin Baskısı Sonucu Borsada 1 Milyarlık Çıkış: Altcoinlerde Değer Kaybı Görüldü!

0
ABD’nin Baskısı Sonucu Borsada 1 Milyarlık Çıkış: Altcoinlerde Değer Kaybı Görüldü!

ABD merkezli kripto para borsası KuCoin, yüzleştiği suçlamalar nedeniyle 1 milyar dolarlık çıkışla karşı karşıya kaldı.

– ABD Adalet Bakanlığı, 26 Mart tarihinde bankacılık kanunlarını ihlal etmek ve kayıtsız para transferleri gerçekleştirmek suçlamalarıyla KuCoin’e dava açtı. Bu durum, borsadan büyük çıkışları tetikledi.

– Arkham Inteligence ve Nansen verilerine göre, KuCoin’den son 24 saat içinde 1 milyar dolarlık kripto para çıktı. Bu dava sonrası borsanın yönettiği varlıklar %20 oranında düştü.

– Nansen, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, borsanın elindeki varlıkların %15’ten fazlasının çıkarıldığını belirtti.

– Arkham verilerine göre, borsanın varlıklarında, Bitcoin dahil olmak üzere bir günde 6 milyar dolardan 4,8 milyar dolara kadar bir düşüş yaşandı.

– Altcoinlerde ise, dava haberiyle birlikte bir miktar düşüş gözlemlenirken, borsadan yapılan çıkışların da bu düşüşü tetiklemiş olabileceği düşünülüyor. CoinGecko verilerine göre, altcoinler genelinde %1 ila %3 arasında bir geri çekilme oldu.

– Daha düşük piyasa değerine sahip altcoinlerde ise %7’ye varan düşüşler yaşandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz