Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Alman Fonlarının Bitcoin’e (BTC) Olan İlgisi Artıyor

Alman Fonlarının Bitcoin’e (BTC) Olan İlgisi Artıyor

0
Alman Fonlarının Bitcoin’e (BTC) Olan İlgisi Artıyor

Almanya, Avusturya ve İsviçre’nin Almanca konuşulan bölgesindeki (DACH) fonların %46’sı, yapılan yatırım fonu anketlerine göre Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto para birimleriyle ilgileniyor.

Anket sonuçlarına göre fonların %88’lik kısmı henüz Bitcoin’e yatırım yapmış değil. Yalnızca %4’lük bir kısım Bitcoin’e yatırım yapmış durumda. %8’lik kısım ise yatırım konusunda kararsız.

Ayrıca, %6,6’sının geç aşamada planlandığını ve bu yıl Almanca konuşulan kripto holding fonlarının iki katından fazlasına yatırım yapacağını ortaya koydu.

Fonların %13,2’lik kısmı kriptoya yatırım yapmak istese de hala araştırma aşamasında yer alıyor. %26,3 ise dijital varlıklara meraklı ancak şu anda daha fazla vade bekliyor. %53.9’lik kısmın ise önümüzdeki 3 yıl içerisinde kripto para yatırımı yapması mümkün görünmüyor.

Anketi gerçekleştiren kuruluştan Arthur Capella konuyla ilgili şunları söyledi.

“Araştırmaya göre, üç yıl içinde dijital varlık piyasasına yalnızca DACH bölgesinden 100 milyar dolardan 657 milyar dolara bir giriş beklemek mümkün”

Katılımcıların %33’i yatırım yapmaları halinde DeFi kullanmayacaklarından emin olmadıklarını belirtirken, %14’lük kısım ise DeFi kullanmayı düşünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz