Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Almanya’da Bitcoin (BTC) Tabanlı Bir Güvenlik Token’ı Teklifi (STO) Onaylandı

Almanya’da Bitcoin (BTC) Tabanlı Bir Güvenlik Token’ı Teklifi (STO) Onaylandı

0
Almanya’da Bitcoin (BTC) Tabanlı Bir Güvenlik Token’ı Teklifi (STO) Onaylandı

Alman mali düzenleyicileri, Bitcoin (BTC) yan zincirine dayalı bir güvenlik token teklifini (STO) onayladı.

Alman Federal Mali Denetleme Kurumu (BaFin), video oyunu yayıncısı Exordium’un EXOeu tokenine yeşil ışık yaktı ve yatırımcıların, Avrupa dijital pazarı olan Stokr’daki satışa katılmasına izin verdi.

Alman yatırımcılar, en az 100 dolarlık bir işlem gerçekleştirerek Stockr aracılığıyla EXOeu’ya yatırım yapabilirler. EXOeu tokeni, Stokr’da Alman pazarı için onaylanan ikinci STO’dur.

Ocak 2021’de piyasaya sürülen EXOeu güvenlik tokeni, Samson Mow’un bilim kurgu MMO video oyunu olan Infinite Fleet’in geliştirilmesi için fon topluyor. Teklif, Fransa, Lüksemburg, İspanya ve Portekiz gibi diğer Avrupa ülkelerindeki yatırımcılar için geçerli. Şu ana kadar 7 milyon doların üzerinde para topladı.

Birçok STO’nun Ethereum blok zincirine dayanmasına rağmen, EXOeu tokeni, Bitcoin’in Liquid yan zincirinde geliştirilen bir güvenlik platformu olan Blockstream Amp aracılığıyla yayınlandı.

Stockr kurucu ortağı Arnab Naskar konuyla ilgili şöyle konuştu;

“Bitcoin ödemelerde devrim yapıyor ve sermaye piyasalarında da devrim yapma zamanı geldi. Yüksek gaz ücretleri ve Ethereum ile ilgili belirsizlik nedeniyle Ethereum’un STO için bir platform olması çekiciliğini kaybetti.”

Stokr’un kurucu ortağı Tobias Seidl’e göre, BaFin’in Exordium STO’yu onaylaması, blok zinciri tabanlı STO’larda yeni bir ilerleme olacağı sinyalini verdi. Seidl şunları ekledi;

“Bitcoin’i, geleceğin blok zinciri üzerine inşa edilecek sermaye piyasaları için temel bir sütun olarak göreceğiz.”

Haber, büyük kripto varlık işlem platformu Bitfinex’in Exordium (EXO) ticareti ile STO platformunun lansmanını duyurmasından birkaç gün sonra geldi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz