Dokuz Yıldır Hareketsiz Duran Bir Bitcoin Cüzdanı Harekete Geçti: Değeri 30 Milyon Dolar!

0
117

Söz konusu Bitcoin cüzdanı, ilk oluşturulduğunda 8.195 Dolar değerinde idi. Bugünkü değeri ise yaklaşık 30 milyon Dolar.

10 Aralık 2012’de söz konusu cüzdan sahibi 616.200 Bitcoin satın aldı. O zamanlar Bitcoin fiyatı 13.30 Dolar seviyesinde seyrediyordu ve yapılan tüm işlemin değeri 8.195 Dolar idi. Bununla birlikte, Bitcoin fiyatı bugün 45.000 Dolar seviyesinde seyrediyor ve söz konusu cüzdanın değeri de tam olarak 29.4 milyon Dolara denk geliyor. Blockchain gezgini Blockchain.com’a göre, cüzdandaki Bitcoin geçtiğimiz gün farklı bir adrese taşındı. Yaklaşık dokuz yıl önce, cüzdan sahibi 616 Bitcoin’i satın aldığında, yatırımcılar Bitcoin’in fiyatıyla ilgili sınırlı beklentilere sahipti. Ancak o gün Bitcoin’e yatırım yapan ve uzun yıllar boyunca kripto parayı elinde tutan kullanıcılar, bugün birer Bitcoin balinası haline geldi..

Bu yılın başlarında da Haziran 2010’dan bu yana uykuda olan 5 milyon Dolarlık başka bir Bitcoin cüzdanı tekrar yaşam belirtisi göstermeye başlamış ve çevrimiçi olmuştu. Geçtiğimiz yıl ise, Şubat 2009’da ilk Bitcoin bloğunun çıkarılmasından yalnızca bir ay sonra Bitcoin madenciliği yapan bir cüzdan tekrar çevrimiçi hale gelmiş; hatta söz konusu cüzdanın Bitcoin’in esrarengiz yaratıcısı Satoshi Nakamoto’ya ait olduğu yönünde spekülasyonlar özellikle sosyal medyada hızla yayılmıştı. Ancak ilerleyen süreçte söz konusu iddiaların asılsız olduğu anlaşıldı. Bugünün büyük Bitcoin cüzdan haberleri ise fazla spekülasyon içermiyor; yine de, yatırımın harikalarını güçlü bir şekilde hatırlatıyor: Dokuz yılda elde edilen %358.655’lik bir kâr.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz