Ana Sayfa Altkoin Haberleri Altcoin’e Yönelik İki Saldırı, 290 Milyon Dolarlık Zarara Yol Açtı

Altcoin’e Yönelik İki Saldırı, 290 Milyon Dolarlık Zarara Yol Açtı

0
Altcoin’e Yönelik İki Saldırı, 290 Milyon Dolarlık Zarara Yol Açtı

PlayDapp, kripto para oyun platformlarından biri olup PLA’ya yapılan saldırı sırasında milyonlarca dolar değerinde altcoin çalındı.

  • Elliptic’in araştırmasına göre saldırgan, PlayDapp’e saldırarak 200 milyon PLA üreterek 36,5 milyon dolar değerinde altcoin çaldı.
  • PlayDapp ekibi, saldırganla blockchain üzerinden iletişime geçerek paraları 1 milyon dolarlık ödül karşılığında iade etmesini talep etti. Aksi halde saldırganın yakalanması için beyaz şapkalı hackerlara 1 milyon dolar ödül verileceği açıklandı.
  • Ancak saldırgan, parayı iade etmeye yanaşmadı ve üç gün sonra 1,59 milyar PLA daha basarak 253,9 milyon dolar değerinde altcoin’i kripto para borsaları aracılığıyla aklamaya başladı.
  • Elliptic, “Saldırıdan önce dolaşımda toplamda 577 milyon PLA token bulunuyordu, bu yüzden saldırgan, yeni üretilmiş 1,8 milyar token’ı saldırıdan önceki fiyata yakın bir fiyattan satmakta zorlanabilir.” dedi.

PlayDapp, PLA için kullanılan akıllı sözleşmenin durdurulduğunu belirterek saldırganı yakalamak için polisle, kripto borsalarıyla ve blockchain şirketleriyle iş birliği yapıyor.

TradingView verilerine göre PLA, hafta boyunca %14’ten fazla değer kaybetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz