Litecoin, dün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 410 dolara çıktı ve diğer coin’ler arasında öne çıktı. Aylarca durgunluktan sonra LTC fiyatıyla rekor kırarak mevcut boğa koşusunda nihayet ETH ve BTC’ye yetişti. Dolayısıyla, uzmanlara göre altcoin’de bir boğa durumu gözlemleniyor. Bazıları, bunun sadece bir başlangıç olduğunu ve Litecoin için daha fazla artışın yolda olduğunu öne sürüyor. Mimblewimble güncellemesinin lansmanı yaklaşıyor – uzmanlar bu sebeple olumlu düşünüyor olabilir.

itecoin’in şu ana kadarki göreli düşük performansı endişelere yol açmıştı. Buna rağmen LTC, ilk 10’a yakın bir yerde kalmayı başardı. Bazıları, böylece LTC’nin bir dönüm noktasını aştığını belirtti. “KongBTC” adlı trader, şu anki Litecoin ile Ekim 2020’deki Ethereum arasında birçok paralellik kurdu. ETH, 2020’nin ekim ayında 300 dolardan işlem görüyordu. Trader, şunları söyledi:

Şu anda 360 dolardan LTC satın almak, Ekim 2020’de 360 dolardan ETH satın almakla aynı şey. Tweet bu kadar.

2020’nin dördüncü çeyreğinden bu yana ETH, tüm zamanların en yüksek seviyesi kırmaya devam etti. Bu dönemde, yaklaşık %1500 oranında büyüdü. Analist “alanmasters”, analizini gerçekleştirmek için fib bantlarını kullanarak Litecoin’i değerlendirdi. Orta vadede fiyatın 1.500 dolara kadar yükselmesini bekliyor. İvmeyi sürdürebilirse, yıl sonuna kadar 5 bin doların görülebileceğini iddia etmekte. Trader, aşağıdaki şekilde analiz yapıyor:

Litecoin kripto para birimlerini takip edecekse, muhtemelen daha çok büyüme göreceğiz. Fib hesaplamama göre 500 dolar, 900 dolar ve hatta 1.450 dolar gelebilir. 5.000 dolar? Belki, ama daha uzun sürebilir. Orta vadede 1.500 dolar hedefliyoruz… 5.000 dolar kesinlikle mümkün ama yıllar sonunda olabilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz