Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Analiste Göre Ethereum, Bitcoin’den Daha Yüksek Kazanç Potansiyeline Sahip Olabilir

Analiste Göre Ethereum, Bitcoin’den Daha Yüksek Kazanç Potansiyeline Sahip Olabilir

0
Analiste Göre Ethereum, Bitcoin’den Daha Yüksek Kazanç Potansiyeline Sahip Olabilir

Analistlerin görüşüne göre Ethereum (ETH), Bitcoin’den (BTC) uzun vadede daha iyi bir performans gösterebilir. Bu konuda yapılan değerlendirmeler şu şekildedir:

1. Ethereum, Bitcoin ile birlikte yükselişe geçmiş ve haftalık bazda %8 değer kazanan Bitcoin’e kıyasla %16’dan fazla değer kazanmıştır.

2. Amberdata’nın türev müdürü Greg Magadini, Ethereum’un arz bakımından Bitcoin’den daha iyi bir yapıya sahip olduğunu düşünmektedir. Özellikle 2022’deki Merge güncellemesi sonrasında proof-of-stake algoritmasına geçiş yapan Ethereum’un arzı aktif olarak azalmaya devam etmektedir.

3. Merge güncellemesinden beri toplamda 1 milyon 47 bin 643 ETH üretilirken 1 milyon 407 bin 200 ETH yakılarak dolaşımdan çıkarılmıştır. Bu da net 359 bin 557 ETH azalmıştır.

4. Ayrıca, çeşitli kuruluşlar ABD’de spot Ethereum ETF’si kurabilmek için SEC’ye başvurularda bulunmuştur. Bu durum ETH’nin arz hikayesini olabildiğince bullish bir hal almaktadır.

Analistlerin görüşlerine göre Ethereum’un arz bakımından Bitcoin’den daha iyi bir yapıya sahip olması, arzının aktif olarak azalması ve spot Ethereum ETF’lerine yönelik başvurular, ETH’nin uzun vadede olumlu bir performans sergilemeye devam edebileceğine işaret etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz