Analistlerin Görüşü: Ethereum Yatırımcıları Hala Kar Etmek İçin Fırsatları Değerlendiriyor

0
0

Glassnode’un analistlerine göre Ethereum yatırımcıları, kar satışı için yeni fırsatlar bekleyebilirler. Ethereum’daki Net Gerçekleşmemiş Kar/Zarar (NUPL) göstergesi, Bitcoin’e kıyasla üç ay önce 0,5 seviyesini geçtiği belirtiliyor. NUPL’deki 0,5 seviyesi, yatırımcıların gerçekleşmemiş karının, yatırım yapılan varlığın toplam piyasa değerinin %50’sinden fazlasını temsil ediyor ve genellikle yeni rekorların kırıldığı dönemlere işaret ediyor.

Ethereum’daki kısa vadeli yatırımcıların alım maliyeti, fiyatın güncel seviyesine oldukça yakın durumda. Glassnode, bu yatırımcıların piyasanın aşağı yönlü dalgalanması durumunda panik yapabileceği uyarısında bulunuyor. Bitcoin’de görüldüğü gibi, Ethereum’da da kısa vadeli yatırımcılar yoğun bir şekilde sermaye biriktirmediği belirtiliyor. Bitcoin’in 2021’deki fiyat rekorunu kırarken Ethereum’un henüz aynı başarıyı gösterememesi, ETH piyasasına yeni sermayenin akışının zayıf olduğunu gösteriyor.

Bu durum, uzun vadeli Ethereum yatırımcılarını kar satışı için daha iyi fırsatları beklemeye teşvik ediyor. Glassnode ekibine göre, Bitcoin ve Ethereum arasındaki sermaye akışında Bitcoin’in büyük bir pay aldığı ve ABD’deki spot ETF’lerin etkili olduğu belirtiliyor. Kısa vadeli yatırımcılar ve spekülatif hareketlerin Bitcoin’e odaklandığı ve Ethereum’un bundan daha az etkilendiği ifade ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz